Maama (anonim, 37.248.159.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy to możliwe, że po zmianie mleka Bebilon Pepti Syneo na Bebilon dziecko się nie najada?

Moje dziecko jadło mleko bebilon pepti syneo przez 3 miesiace, zmienilismy na bebilon zwykły. Czy to mozliwe ze sie teraz nie najada.?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

W przypadku, gdy dziecko ma mniej niż 6 miesięcy, nie zaleca się dodawania żadnych dodatków do mleka modyfikowanego. Dodanie kleiku ryżowego jest rozszerzaniem diety. Wg wytycznych WHO dietę rozszerzamy po ukończeniu 6 miesiąca życia. Ponadto kleik ryżowy może wykazywać działanie zapierające, a stosowanie ryżu u dzieci powinno być ograniczone ze względu na zawartość arsenu.

Wg tabeli dla preparatu Bebilon Pepti Syneo 1 - 100 ml gotowego produktu ma 66 kcal. Bebilon 1 Advance zawiera jednakową ilość kalorii w 100 ml gotowego produktu. Oznacza to, że patrząc na kaloryczność produktu nie powinno się zmniejszać ilości podawanego mleka. Spożycie mleka może być indywidualne dla dziecka. Na opakowaniu jest podane średnie spożycie. Być może Pani dziecko, akurat teraz potrzebuje zjeść więcej, bo np. zaczęło raczkować. W przypadku, gdy np. dziecko zbyt mocno lub zbyt słabo przybiera na wadze, zaleca się konsultację z lekarzem pediatrą.

Maama (anonim, 31.0.121.)
około 2 miesięcy temu

Dziecko jadło 180 ml mleka bebilon pepti (tak jak bylo zalecone w tabeli żywienia czasem nawet wypijal mniej) po zmianie mleka na Bebilon wedlug tabeli powinien zjadac 120ml. W nocy po wypiciu płakal bo chcial jeszcze. W dzien zrobilam mu 150ml i po 1,5h dalej płakal i dalej zjadł 150ml i wystarczyło to na prawie 2h.
Dostalam zalecenie aby robic wiecej mleka czyli 150ml i dodawac do butelki kleik ryżowy jednak mam lekkie obawy co do tego.

Obawiam się, że nie mam możliwości odpowiedzi na zadane pytanie, gdyż Pani wpis nie zawiera żadnych informacji, po których mogłabym wnioskować, że dziecko daje jakiekolwiek sygnały tego, że jest jeszcze głodne po spożyciu mleka Bebilon.