alisa (anonim, 83.29.64.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jest jakiś zamiennik leku Singulair, który jest neutralny dla serca i nie powoduje nudności?

Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie tabletek singulair 10.Ostatnio przepisał mi je lekarz pulmonolog na duszność problem z wzięciem głębszego oddechu, itp. objawy . Pytałam lekarza, czy te leki nie będą kolidować z problemami sercowymi. Miewam kołatania serca, Pan doktor powiedział,że nie bedą,jednak w skutkach ubocznych właśnie pisze,że mogą powodować kołatanie serca itp. objawy zwiazane z sercem, dodatkowo lek wywołuje spore nudności. Przyjmuję go 1 raz dz. wieczorem w dawce 10 ml. Pytanie mam takie do Państwa,czy jest jakiś zamiennik w/wym. leku, który byłby bardziej neutralny w problemach sercowych i z tymi mdłościami ,żeby nie było takich problemów, bo to bardzo utrudnia mi leczenie tym lekiem. Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z farmaceutycznego punktu widzenia zamiennik to lek o tym samym składzie, ale innego producenta. Singulair ma zamienniki, ale ich substancja czynna będzie taka sama i będzie to montelukast:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71330/singulair-10-tabletki-powlekane/zamienniki
Leki z tym samym składnikiem aktywnym będą mieć praktycznie identyczne działania niepożądane, zatem nie należy się spodziewać, że taka zamiana spowoduje istotną zmianę w zakresie skutków ubocznych:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow

Pani najprawdopodobniej ma na myśli po prostu możliwość zastosowania zupełnie innego leczenia. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem, którego kompetencją jest dobieranie leków na podstawie dokumentacji medycznej. Wydaje mi się możliwe zastosowanie leków wziewnych, działających wyłącznie miejscowo w świetle dróg oddechowych, ale jak wspomniałam - takiej zamiany może dokonać tylko lekarz, który diagnozuje i zleca terapię.

Jednocześnie chciałam zauważyć, że lek Singulair może, ale nie musi powodować kołatanie serca, przy czym skutek taki występuje rzadko - rzadziej niż u 1 na aż 1000 osób. Natomiast rzeczywiście często, niemniej rzadziej niż u 1 na 10 osób mogą dokuczać pacjentowi nudności i wymioty. W przypadku wystąpienia uciążliwych działań ubocznych najlepiej porozmawiać na ten temat z lekarzem:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane