w02 (anonim, 185.242.125.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czym różni się Pimafucort od kremu z klotrimazolem?

Przepisano mi gynalgin, fluconazole oraz pimafucort na grzybice pochwy. Stosuje te leki od 4 dni i jedyny objaw jaki pozostal, to pieczenie warg sromowych. Pimafucort nigdy nie dzialal na mnie zbyt dobrze i szybko. Chcialabym zamienic go na clotrimazolum w kremie. Czy nie bedzie on wchodzic w interakcje z gynalginem i fluzonazolem? Chce go smarowac tylko na blonach sluzowych warg sromowych.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma przeciwwskazań do stosowania kremów z klotrimazolem podczas terapii produktami leczniczymi Gynalgin i Fluconazole.

Lek Pimafucort zawiera 3 składowe: hydrokortyzon - glikokortykosteroid o działania przeciwzapalnym, natamycynę - lek przeciwgrzybiczy i neomycynę - antybiotyk. Jest to więc lek o szerokim spektrum działania. Klotrimazol choć posiada pewne właściwości przeciwbakteryjne, jest przede wszsytkim lekiem przeciwgrzybiczym o szerokim spektrum działania. Jeśli przyczyną dolegliwości jest infekcja bakteryjna, zalecony przez lekarza Pimafucort powinien okazać się skuteczniejszy w porównaniu do kremu z klotrimazolem.

Jeśli zastosowanie Pimafucortu i kremu z klotrimazolem nie przyniesie poprawy, można podejrzewać, że przyczyną dolegliwości jest wysuszenie bądź podrażnienie błon śluzowych narządów wewnętrznych. Można wówczas sięgnąć po jeden z dostępnych bez recepty żeli nawilżających, łagodzących podrażnienia i wspomagających odbudowę mikroflory narządów płciowych.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w materiale:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zele-intymne