Bartek (anonim, 37.128.3.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy ból głowy i rozkojarzenie po kilkunastu dniach przyjmowania Trittico CR są normalne i z czasem miną?

Biorę lek Trittico XR od kilkunastu dni na początku było wszystko dobrze a teraz od kilku dni boli mnie głowa i dziwne rozkojarzenie. Czy jest to normalne i z czasem przejdzie? Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Trazodon - składnik aktywny leku Trittico CR - zaczyna działać po upływie co najmniej 2 tygodni, czasami później. Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii. Także inne działania niepożądane (np. ból głowy czy rozkojarzenie) mogą być bardziej zaznaczone na początku terapii.
Wynika to z faktu, że lek nie działa nie razu.

Skutki uboczne leków są mocno indywidualne. Jeśli występują - powinny zniknąć po okresie pełnego działania leku, nie mamy jednak pewności, że tak się stanie.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pan innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane