Malinka5454 (anonim, 78.22.252.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy w wieku 15 lat mogę stosować małe dawki leku Naltex bez konsultacji lekarskiej?

Mama chce dać mi naltex, mam 15 lat, zero uzależnień. W skrócie jestem zdrowa jak ryba a moja mama twierdzi, że pomoże mi to oczyścić mój organizm. Nie chce go brać ale mama mnie do tego zmusza. Nie zaszkodzi mi to w żaden sposób? Co prawda daje mi tylko 1/10 dawki ale czy aby na pewno jest to dla mnie nieszkodliwe?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Hanka (anonim, 83.15.112.)
około 25 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

około miesiąca temu

Lek Naltex jest lekiem przeznaczonym do stosowania przez osoby dorosłe. Nie określono bezpieczeństwa u młodzieży poniżej 18 rż. Jest to lek wydawany wyłącznie na receptę lekarską dla konkretnego pacjenta, w konkretnych wskazaniach. Nie powinien być stosowany samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem, zwłaszcza u pacjentów w wieku poniżej 18 rż.

Terapia małymi dawkami leku Naltex może być skuteczna m.in. w leczeniu choroby Alzheimera czy stwardnieniu rozsianym. Zastosowanie leku w małych dawkach jest tzw. stosowaniem off-label (poza wskazaniami). Kuracja powinna być prowadzona pod ścisłą kontrolą lekarską:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leczenie-off-label-poza-wskazaniami

Dodatkowo należy pamiętać, że każde zastosowanie leku wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. W przypadku preparatu Naltex są to m.in. bóle brzucha, trudności z zasypianiem, osłabienie czy zaburzenia rytmu serca:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93482/naltex-naltrexone-hydrochloride-accord-tabletki-powlekane

Są inne, bezpieczniejsze metody oczyszczania organizmu. Jednakże w przypadku dzieci i nastolatków zaleca się konsultację lekarską w celu określenia celowości oczyszczania organizmu.