Kama (anonim, 5.185.25.)
około miesiąca temu, Mazowieckie

Gdzie mogę zapoznać się z bieżącymi opiniami pacjentek dotyczącymi stosowania leku Novynette?

Witam :) bylam dzis u ginekologa i zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne firmy novynette. Próbowałam szukać opinii na temat tych tabletek, ale są one sprzed ponad okolo 10 lat i nie wiem czy mogę traktować je wiarygodnie. Pragne znaleźć informacje na ich temat, czy u większości kobiet zachodzą efekty uboczne? Czy bardzo prawdopodobne jest tycie/zatrzymanie wody w organizmie podczas ich brania? Wszelkie odpowiedzi i opisy tych tabletek i skutków pozytywnych i negatywmych będę traktować za bardzo przydatne.
Pozdrawiam :)

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Proszę mieć na uwadze, że każdy organizm reaguje na lek po swojemu i opinie innych pacjentek w tym temacie powinny być przez Panią w ogóle nie brane pod uwagę. Pani organizm jest jedyny w swoim rodzaju i nie ma potrzeby, aby sugerowała się Pani tym, jak przebiegała kuracja u innych pacjentek, bowiem nie ma to żadnego odniesienia do Pani.

Jeśli chciałaby Pani zapoznać się z naszymi odpowiedziami dotyczącymi leku Novynette, można zrobić to tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/novynette/opinie-i-pytania

Każdy lek - także Novynette - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Wszystkie one są wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku.

Producent leku ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem jego preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią.

Informacja dołączona do leku zawiera ważne wskazówki, które należy przeanalizować przed jego zastosowaniem. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pani historią zdrowia.

Proszę z góry nie obawiać się o skutki, o których Pani pisze, lecz skupić się na prawidłowej realizacji terapii, która jest kluczem do ich uniknięcia.

Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi może utrudniać terapię i to właśnie ona może mieć większy wpływ na wystąpienie działań niepożądanych niż sam lek. Stres przed sięgnięciem po lek może prowadzić do zaniechania terapii, co w skutkach może być gorsze dla zdrowia niż ewentualne działania niepożądane, które mogą, a nie muszą wystąpić.

Ostrzeżeń zawartych w ulotce nie wolno bagatelizować, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Jeśli lekarz zalecił jakiś lek, oznacza to, że uważa, iż przyjęcie go jest dla Pani bardziej korzystne niż nieleczenie się.

Polecam także lekturę poniższych artykułów:
- https://www.gdziepolek.pl/blog/porady-medyczne-w-internecie-czy-w-nie-wierzyc
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow