Elle (anonim, 83.5.180.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy heparynę w dawce 250 jednostek można stosować na twarz w celu redukcji zmian w trądziku różowatym oraz po zabiegach medycyny estetycznej?

Czy heparynę w dawce 250j można stosować na twarz w celu redukcji zmian w trądziku różowatym oraz po zabiegach medycyny estetycznej?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jaki produkt z heparyną ma Pani na myśli? W podanym stężeniu widzę jedynie Heparin-Hasco, który jest żelem przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę, który ma wskazania w terapii pomocniczej chorób żył, obrzękach, stłuczeniach i krwiakach podskórnych. Najczęściej stosowany jest na kończyny dolne w przypadku żylaków. Nie ma wskazań w leczeniu trądziku różowatego.

W leczeniu blizn, które mogą być pozostałością po trądziku różowatym, pomocne mogą być leki zawierające heparynę (np. Contractubex - 1g żelu zawiera substancje czynne: heparyna 50 j.m., ekstrakt płynny z cebuli 100 mg, alantoina 10 mg). Nie są to jednak preparaty dedykowane do leczenia aktywnych zmian w trądziku różowatego.

Nie mam również wiedzy, aby heparyna była stosowana na twarz po zabiegach medycyny estetycznej. Być może takie informacje będzie miał lekarz specjalista wykonujący u Pani konkretne zabiegi czy też dermatolog, u którego leczy Pani trądzik różowaty.

Informacje na produktów stosowanych w trądziku różowatym, o wskazaniach ściśle w tej chorobie można przeczytać w naszych opracowaniach:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/dermokosmetyki-na-tradzik-rozowaty
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tradzik-rozowaty-z-rumiencem-nam-nie-do-twarzy