Misia (anonim, 37.248.164.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy swędzenie i pieczenie po aplikacji tabletki dopochwowej Clotrimazolum jest wskazaniem do przerwania leczenia?

Po zastosowaniu leku clotrimazolum w globulkach zaczęło mnie strasznie swędzieć w środku, po kilku godzinach świąd zamienił się w pieczenie. Czy to oznacza, że mam zaprzestać stosować te globulki? Teleporada dopiero w poniedziałek.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Objawy takie jak świąd i pieczenie, to działania niepożądane mogące pojawić się podczas stosowania tabletek dopochwowych Clotrimazolum. Jeśli objawy są uciążliwe i nie ustępują, należy przerwać leczenie i do czasu konsultacji z lekarzem zastosować inny preparat dostępny bez recepty, aby infekcja nie postępowała.
Przykłady leków, jakie można zastosować samodzielnie, opisałam tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/29142/clotrimazolum-czym-moze-byc-pieczenie-przy-oddawaniu-moczu-i-bialy-nalot-na-poc

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku.
Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane