Joanna (anonim, 85.193.207.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogłam się czymś zarazić, jeśli z dziurki po kolczyku sączy się żółtobiała wydzielina?

Witam.
Mam przekłute uszy w 4 miejscach, po 2 na każdy płatek. Jednak drugich dziurek od dawna nie używalam, byłam przekonana, że zarosły. Ostatnio kupiłam nowe kolczyki - po kilku dniach od kupna chciałam je pierwszy raz założyć, przemyłam je dokładnie i długo wodą utlenioną (tylko to mialam pod ręką). Śpiesząc się, chcialam włożyć kolczyki bez spoglądania w lustro. Jak się okazalo przez przypadek jeden z kolczyków znalazł się w drugiej dziurce, dawno nieużywanej. Ucho delikatnie pobolewało, chodziłam w kolczykach cały dzień. Wieczorem zauważyłam gdzie jest kolczyk i szybko wyjęłam go z ucha. Była na nim zóltobiala wydzielina, ale żadnej krwi. Przemyłam kolczyk tym razem spirytusem i wodą z mydłem, a ucho dodatkowo octaniseptem i posmarowałam tribioticiem. Zastanawiam się czy mogłam się czymś zarazić. Kolczyki wyglądały na czyste po kupnie, ale zawsze je czyszczę. Słyszałam, że woda utleniona nie działa na np. Wirusy, dlatego się martwię. Obecnie z uchem nic sie nie dzieje. Nic sie nie sączy, nie boli.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Joanna (anonim, 91.239.154.)
około 2 miesięcy temu

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Martwiłam się, że skoro właśnie pojawiło się osocze to czy nie wystąpiło ryzyko zakażenia się czymś groźnym. Zrobiłam więc tak jak pani poradziła i będę obserwować

Zapewne dziurka, do której nieopatrznie włożyła Pani kolczyk, nieużywana od długiego czasu, częściowo zarosła się - stąd leki ból po włożeniu w trakcie noszenia kolczyka. Z tak powstałej ranki może sączyć się osocze, które po zaschnięciu przybiera postać żółtobiałej wydzieliny.

Przed dotknięciem kolczyka należy dokładnie umyć dłonie. Ucho z kolczykiem należy przemywać roztworem soli fizjologicznej lub Octeniseptem, nie wodą utlenioną, bowiem może ona dodatkowo podrażniać. Po kilku sekundach miejsce można osuszyć papierowym ręcznikiem.

Należy pozostawić kolczyk w uchu na kilka dni, aby miejsce po przekłuciu się zregenerowało, oczyszczając je regularnie jak wyżej.

Reasumując - wydzielina, którą Pani opisuje, to zaschnięte osocze. Jeśli jednak cokolwiek by Panią zaniepokoiło, wydzielina zmieniłaby kolor, należy skonsultować się z lekarzem.