Mariusz (anonim, 81.163.201.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy branie leków Divascan, Nicerin i Cinnarizinum Hasco może poprawić krążenie we krwi w mózgu?

Dzień dobry. Mam pytanie czy branie leków Divascan, Nicerin ( oba leki Divascan i Nicerin 2 x dziennie po 1 tabletce, rano i po południe) i Cinnarizinum Hasco (raz dziennie wieczór po 1 tabletce) moze poprawic krążenie we krwi w mózgu? Czy te leki rozszerzają naczynia i poprawią ukrwienie w mózgu? Mam brać wg neurologa te leki tylko śpieszył się i nie powiedział jak one działają i na co.. Podpowiedzcie proszę czy one działają na poprawę krążenia w mózgu? A i czy nie idą one w interaakcje z bisocardem 2.5 ktory biore na obnizenie tetna i cisnienia? Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc i rozwianie wątpliwości.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Nicerin zawiera nicergolinę i należy do grupy leków rozszerzających naczynia obwodowe. Lek poprawia przepływ krwi w obrębie mózgu oraz ma właściwości przeciwdziałające agregacji (zlepianiu) płytek krwi.

Cynaryzyna to substancja, która przeciwdziała skurczowi mięśni gładkich naczyń krwionośnych, a przez to wpływa na poprawę krążenia i dotlenienie tkanek, także mózgu.

Divascan jest lekiem przeciwmigrenowym i stosowanym w leczeniu retinopatii cukrzycowej (choroby oczu) we wczesnym stadium - takie są jego zarejestrowane wskazania. Neurolog mógł jednak przepisać go w innym celu lub oby osiągnąć inny efekty wynikający z mechanizmu działania leku/ Iprazochrom (składnik aktywny) zapobiega miejscowym zaburzeniom metabolicznym, hamuje między innymi wzrost przepuszczalności naczyń, ogranicza kruchość najmniejszych naczyń krwionośnych i ogranicza i rozwój obrzęku okołoogniskowego.

Pomiędzy lekiem Nilogrin i Bisocard może dochodzić do interakcji. Nicergolina może zwiększać działanie nasercowe (hamujące czynność serca) leków blokujących receptory beta-adrenergiczne. Może także nasilać działanie przeciwnadciśnieniowe.

Podczas wizyty u lekarza należy zawsze informować o wszystkich stosowanych lekach i współistniejących schorzeniach - taki jest warunek bezpiecznej farmakoterapii. Jeśli nie powiadomił Pan neurologa, że stosuje Bisocard na krążenie, to wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy powyższe leki mogą być jednocześnie stosowane.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/produkty/24028/divascan-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/17890/cinnarizinum-hasco-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/53227/nicerin-tabletki-powlekane/ulotka