xxx (anonim, 109.199.70.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Bóle brzucha ustapily, czy jest wiec konieczne dalsze i tak dlugie przyjmowanie leków? Czy po takim czasie organizm się nie przyzwyczai?'

Witam,
proszę o poradę:

zdiagnozowano u mnie odjelitowy bol brzucha, od 30.12 do 05.01 przyjmowałam:
xifaxan 3x2
dicoflor x2
ircolon forte 2x1
Dalej od 06.01 do 28.01 już tylko ircolon forte 2x1.

Zalecono mi dalej xifaxan 2 tabletki na noc + dicoflor 2 tabletki na noc raz w tygodniu, przez 7 kolejnych tygodni oraz ircolon forte 2x1 przez 100 dni.
Bóle brzucha ustapily, czy jest wiec konieczne dalsze i tak dlugie przyjmowanie lekow? Czy po takim czasie organizm sie nie 'przyzwyczai?'

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Proszę pamiętać, że wszystkie informacje, na których bazuję otrzymuję tylko w Pani wpisie. Niestety, jest ich za mało, aby móc powiedzieć, czy konieczne jest dalsze przyjmowanie leków.

Ból brzucha to nie jedyny objaw choroby, po którego ustąpieniu można powiedzieć, że należy odstawić leki, bo wszystko jest dobrze. Należy pamiętać, że to, co wydaje się słuszne nam, bo czujemy się lepiej niekoniecznie pokrywa się z wersją lekarza, bowiem sami nigdy nie będziemy w stanie stwierdzić tego, co może wysłuchać sprawne ucho lekarza podczas badania.
W mojej ocenie, specjalista nie zalecił Pani leków "na darmo" - najwidoczniej była ku temu istotna przyczyna.

Jeśli chciałaby Pani zasięgnąć szerszych wyjaśnień, zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym, który posiada pełną dokumentację Pani zdrowia i może wyjaśnić powody decyzji o zaleconej kontynuacji terapii.

W problemach związanych z jelitami leczenie zwykle jest dłuższe, aby przywrócić ich prawidłową pracę oraz zasiedlić je prawidłową florą bakteryjną. Proszę się zatem nie bać o "przyzwyczajenie" i przyjmować leki zgodnie z zaleceniami.

Załączam nasze opracowania, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/3-kroki-do-zdrowych-jelit
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zespol-nieszczelnego-jelita-czyli-cieknace-jelito