Bruno (anonim, 5.173.234.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Transtec może być naklejony na klace piersiowej podczas rezonansu kręgosłupa?

Witam czy Plaster Transtec można zostawić naklejony na klace piersiowej? Podczas gdy będę miał robiony rezonans kręgosłupa? ??

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

FR (anonim, 31.182.250.)
około 6 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

s (anonim, 5.172.255.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

około 2 miesięcy temu

Działanie jednego plastra przeciwbólowego leku Transtec trwa do 4 dób. W przypadku, gdy uzna Pan, że działanie leku jest zbyt słabe zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Nie został określony minimalny czas terapii dla poszczególnych dawek preparatu.

Bruno (anonim, 89.68.37.)
około 2 miesięcy temu

I jeszcze jedno pytanie po jakim czasie brania plaster Transtec można nakleić mocnejszy plaster tydzień? dwa? miesiąc? Pozdrawiam

około 2 miesięcy temu

Transtec jest preparatem przeznaczonym do leczenia bólu przewlekłego. Nie powinien być stosowany z innymi lekami opioidowymi (np. tramadolem) chyba, że lekarz prowadzący zalecił inaczej.

Skudexa jest lekiem przeciwbólowym złożonym. Zawiera deksketoprofen (z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)) oraz tramadol (substancja opioidowa). Tramal Retard 100 zawiera tramadol.
Po zaleceniu lekarza równocześnie może Pan zastosować tylko jeden z nich. Przy stosowaniu albo Skudexy albo Tramalu z plastrami Transtec nie należy przekraczać zaleconych dawek, ze względu na możliwość nasilenia wystąpienia działań niepożądanych takich, jak np. depresja oddechu w śnie.

Trudno jednoznacznie ocenić, który lek w Pana przypadku będzie się sprawdzał w łagodzeniu występowania tzw. bóli przebijających. Są to bóle pojawiające się mimo stosowania plastrów Transtec.
Może te dane będą pomocne w podjęciu decyzji:
- Skudexa zawiera mniejszą dawkę substancji czynnych, jednakże połączenie dwóch substancji pomaga osiągnąć dobre efekty przeciwbólowe. Maksymalne stężenie we krwi osiąga w czasie 30 minut - 2 godzin od zażycia tabletki.
- Tramal Retard 100 osiąga maksymalne stężenie we krwi po niecałych 5 h od zażycia tabletki. Wykazuje dłuższe działanie przeciwbólowe niż Skudexa.
- Tabletki mają tę przewagę nad mocniejszym plastrem, że może Pan, ale nie musi ich zastosować. Natomiast plastry nie obciążają układu pokarmowego.

Czas stosowania leków przeciwbólowych powinien być maksymalnie krótki, a dawka możliwie jak najniższa. W razie wątpliwości zachęcam do zadawania dalszych pytań lub konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Załączam materiały dodatkowe, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/narkotyczne-leki-przeciwbolowe-opioidy

Bruno (anonim, 89.68.37.)
około 2 miesięcy temu

Lekarz w poradni bólu przepisał mi plastry Transtec i Egzyse jak nie pomoże mam przyjść po mocniejszy. Oraz do tego brać Skudexa lub Tramal 100 jak sam plaster nie pomoże . Co jest lepsze dodatkowe tabletki czy mocniejszy plaster?jestem po zabiegach bolesnych wszykiwaniu osocza i blokad na 2 odcinkach kręgosłupa nie pomogło zastanawiam się nad kwasem

Prawdopodobnie plaster trzeba będzie zdjąć przed wykonaniem badania. Silne promieniowanie wytwarzane przez rezonans mogą oddziaływać na niektóre składniki struktury plastra, co może powodować reakcje skórne.
Jeśli ma Pan dodatkowe, zapasowe plastry, to proszę je wziąć ze sobą- po skończeniu być może będzie mógł Pan przykleić nowy plaster.

Dokładniejsze informacje dostanie Pan z pewnością od lekarzy bezpośrednio przed wykonaniem badania.

Podsyłam artykuły, które dotyczą opioidów- grupy leków, do tej należy buprenofrina (składnik Transtecu):
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/narkotyczne-leki-przeciwbolowe-opioidy
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/narkotyki-szkodza-czy-lecza