Piotr40lat (anonim, 31.60.112.)
około 2 miesięcy temu, Kościelec

Czy po odstawieniu Dutiloxu uczucie przeszywania prądem i złe samopoczucie jest normalne?

Witam, wykryto u mnie fobie społeczną. Brałem anafranil pomagał później już nie. Obecnie jestem na dutilox 30mg 1 tabl po śniadaniu. Biorę już od 7miesiecy.jak wystarczy że nie wezmę jeden dzień. Mam uczucie na drugi dzień Rażenia prądem i tak trochę obco się czuje. To sa normalne objawy? Planuje zaprzsszgac całkowicie brać bo libido spadło do zeraaa.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, to są normalne objawy po nagłym odstawieniu Dutiloxu (a nawet pominięciu jednej dawki).
Ten lek trzeba odstawiać bardzo powoli- należy stopniowo zmniejszać dawkę w okresie przynajmniej od 1 do 2 tygodni w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia objawów odstawiennych.
Nie powinien Pan sam, na własną rękę odstawiać leku, ponieważ to lekarz musi ustalić dla Pana odpowiedni schemat schodzenia z dawki.

Musi Pan porozmawiać o tym z lekarzem. Spadek libido u osób stosujących Dutilox jest normalną sprawą. Są leki, które mogą to libido podnieść i usprawnić funkcje seksualne. Myślę, że lekarz doradzi Panu w tej kwestii, więc proszę się nie krępować i powiedzieć o tym problemie- dla lekarzy jest to całkowicie normalny temat.

Jeśli jednak lekarz uzna, że Pana stan zdrowia jest na tyle dobry, że może Pan odstawić Dutilox, to pomoże on odstawić lek w taki sposób, żeby jak najbardziej ograniczyć wystąpienie objawów odstawiennych.

Wysyłam Panu nasze artykuły dotyczące wpływu leków na zdolności seksualne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks
oraz leczenia fobii:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/fobia-czy-strach-ma-wielkie-oczy