Annarosa (anonim, 84.170.213.)
około miesiąca temu, Warszawa

Który lek na ból kręgosłupa stosować z tramadolem czy tilidyną i czy tramadol uzależnia?

Ktory lek...Tramadol Al czy Tilidin jest lepszy na bole kregoslupa ok.ledzwiowe,Diclofenak lub Olfen tez biore,ale juz chcialabym jednego sie trzymac,gdy tramadolu nie wezme to nie moge spac ,czy to uzaleznienie juz jest od tego leku?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Elf (anonim, 89.66.140.)
około miesiąca temu

Choruję na kręgosłup, uniknąłem cudem operacji. Po stosowaniu leków przeciwbólowych w tym juz sterydowych po ok. 2 miesiącach musiałem wezwać karetkę bo pikawa siadała, ciśnienie b. wysokie. Ostrzegam. Nie tedy droga. Ból stawów w tym kręgosłupa wywołany jest uciskiem na nerw kręgów z powodu przykurczy mięśni. Trzeba koniecznie skorzystać masaży rehabilitanta i potem samemu przy pomocy drugiej osoby powtarzać masaże mięśni przy kręgowych aby je rozluźnić plus ćwiczenia rozciągające. To trwa ok miesiąca ale wychodzi sie na prostą. Zjadanie NLPZ nic dobrego nie da. Jak sie nie zlikwiduje przykurczy to nie zlikwiduje się ucisku na nerwy. 2 rok ćwiczę regularnie, rozciągam się i nie mam rwy udowej i kulszowej.

Ponieważ wszystkie wymienione przez Panią leki dostępne są wyłącznie na receptę, o ich zastosowaniu musi zdecydować lekarz, który na podstawie historii choroby wybierze odpowiednią terapię przeciwbólową.
Wśród zarejestrowanych w Polsce leków nie widnieje lek o nazwie Tilidin, jeśli ma Pani na myśli lek z tylidyną - jest to preparat o bardzo silnym działaniu przeciwbólowym, ze wskazaniami do stosowania podobnymi do leków z morfiną. Działa silniej niż Tramadol.

Tramadol ma mały potencjał uzależniający. Podczas długotrwałego stosowania może rozwinąć się tolerancja, uzależnienie psychiczne i fizyczne. U pacjentów z tendencją do nadużywania leków lub występowania uzależnień, leczenie tramadolem powinno być krótkotrwałe i pod ścisłym nadzorem lekarza.

Diklofenak i Olfen to te same leki - zawierają substancję czynną diklofenak, dlatego nie należy ich łączyć ze sobą, gdyż może to prowadzić do przedawkowania. Tak jak słusznie Pani zauważyła, należy stosować je zamiennie.

Przesyłam linki do naszych artykułów, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/narkotyczne-leki-przeciwbolowe-opioidy
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac