Nati (anonim, 109.125.238.)
około miesiąca temu, Polska

Czy zastosować lek Elidel u dziecka mimo, że w ulotce jest dużo działań niepożądanych?

Witam☺ Wczoraj bylam z coreczka u arelgologa. U coreczki wystepuja pojedyncze krotski na plecach brzuchu zaczerwienina ma tez lwa dlon i czasami za uszami. Lekarz narazie nie robil testow na alergie. Przepisal nam masc Elidel. W nicy pocztyalam opinie na temat masci ogolbie to z roku 2007 ale byly opinie ze ta masc ma skutki uboczne np chlonniak ze byla tez wycofana. Prosze mi odpowiedzieć czy moge ta masc stosowac czy nie. Chodzi o zdrowie i dobro coreczki. Moze jakies inne masci sa advantan uzywalam ale nie pomaga😔 Coreczka ma 3.5 latek. Zalecenie lekarza to przez 1 tydzien dwa razy dziennie w drugim tygodniu raz dziennie. I za dwa tyg kontrol. Dziekuje za odpowiedz i sugestje. Pozdrawiam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Zarówno Elidel jak i Advantan są lekami wydawanymi z przepisu lekarza. Lekarz prowadzący na podstawie historii choroby córki oraz dotychczasowego leczenia i stanu skóry podjął decyzję o zastosowaniu maści Elidel w konkretnym schemacie.

W przypadku, jeżeli ma Pani wątpliwości zachęcam do powtórnej konsultacji lekarskiej.

Elidel jest lekiem stosowanym u dzieci powyżej 2 roku życia oraz u dorosłych. Elidel stosuje się, gdy stosowanie glikokortykosteroidów (np. Advantanu) jest niewskazane (m.in. ze względu na brak skuteczności).

Niestety każdy stosowany lek ma działania niepożądane, które mogą, ale nie muszą wystąpić. Wycofania pojedynczych serii mogą być związane nie tylko z wadami jakościowymi, ale np. z błędami w ulotce.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/azs-atopowe-zapalenie-skory-u-dzieci-i-doroslych
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow