Marzena (anonim, 37.225.24.)
około miesiąca temu, Warszawa

Który lek będzie bardziej bezpieczny dla 3,5-letniego dziecka? Avamys czy Nasonex?

Dobry wieczór. U naszego 3,5 letniego dziecka stwierdzono powiększony trzeci migdał. Lekarz przepisał dziecku Nasonex ( skutki uboczne i powikłania przyprawiają o ból głowy) inny laryngolog przepisywał nam po anginie gdyż został obrzęk w nosku avamys. Który lek jest bezpieczniejszy dla 3,5 letniego dziecka?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Zarówno preparat Avamys jak i Nasonex są lekami wydawanymi z przepisu lekarza, zawierającymi substancje sterydowe w formie aerozolu do nosa.

Avamys zaleca się dla dzieci powyżej 6 roku życia oraz dla osób dorosłych. Natomiast lek Nasonex wskazany jest do stosowania dla dzieci powyżej 3 roku życia oraz osób dorosłych. Obydwa preparaty zmniejszają stan zapalny błony śluzowej nosa.

Ewentualne działania niepożądane są bardzo zbliżone dla obydwu preparatów (m.in. krwawienia z nosa czy owrzodzenie błony śluzowej nosa).

Osobiście pozostałabym przy leku aktualnie zapisanym, zwłaszcza, że obydwa preparaty mogą być używane wyłącznie przez okres 2 miesięcy po otwarciu. W przypadku wątpliwości zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Ponadto w celu zmniejszenia działań niepożądanych mogą Państwo stosować dodatkowo preparaty nawilżające i łagodzące do noska dziecka.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-sterydy-sa-bezpieczne
https://www.gdziepolek.pl/produkty/51631/nasonex-aerozol
https://www.gdziepolek.pl/produkty/8195/avamys-aerozol