Asia (anonim, 31.0.124.)
około miesiąca temu, Lublin

Czy powinnam zmienić Inofolic Combi na inne hormony?

Witam mam przepisane od ginekologa Duphaston 2×1 od 15dc do 27 dc i muszę brać hormony na uregulowanie hormonów i miesiączki Inofolic combi w tabletkach 2×1.13 stycznia zamiast dostać miesiączkę dostałam chwilowego plamienia za dwa dni wreszcie dostałam miesiączkę bo już się zaczęłam się bać że coś mi jest,chociaż szczerze mówiąc liczyłam na to że będę w ciąży bo z mężem od roku staramy się o dziecko dlatego biorę te leki na uregulowanie hormonów proszę o pomoc czy może powinnam zmienić na inne hormony ten Inofolic bo różne opinie czytałam na temat tego leku że np. okres zanika.Dziękuję.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Inofolic Combi nie zawiera hormonów. Jest to suplement diety, uzupełniający pożywienia w składniki, które mogą być ważne dla kobiety planującej ciążę, zawiera dwie formy inozytolu oraz kwas foliowy. Nie widzę możliwości, aby po suplemencie diety doszło do zaniku okresu.

Natomiast w sprawie stosowania hormonów takich jak Duphaston, to w mojej ocenie najlepiej zdać się na wiedzę i ocenę sytuacji przez ginekologa. Brak ciąży po 12 miesiącach regularnych starań o jej uzyskanie może być wskazaniem do zastosowania leków hormonalnych.

Załączam dodatkowe informacje, które mogą być przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-wspomaganie-plodnosci
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wspomaganie-plodnosci