Ciekawy (anonim, 188.47.40.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować bravera control jeśli staramy się o dziecko?

Czy można stosować bravera control jeśli staramy się o dziecko?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Według moich informacji, z preparatów opóźniających wytrysk w postaci sprayu W APTEKACH dostępny jest tylko Bravera Control.

Istnieje kilka innych preparatów tego typu (ale nie w aptekach, tylko raczej w internecie), ale ich skład nie jest w żaden sposób przebadany pod względem wpływu na płód i ciążę. Prawdopodobnie są to preparaty, których skład nie jest kontrolowany, więc nie zalecam ich stosowania, tym bardziej w czasie starania się o dziecko.

Składniki takich preparatów (również lidokaina z Braveranu) z penisa przenikają też częściowo na drogi rodne kobiet, dlatego w pewien sposób mogą oddziaływać też na rozwijający się zarodek. Z tego względu, nawet gdyby takich preparatów było więcej w aptekach, to nie zalecałabym ich stosowania w trakcie starania się o dziecko. No ale tak, jak mówiłam- jest to temat dość słabo zbadany- nie ma pewności, że takie preparaty zaszkodzą, ale też nie ma pewności, że są bezpieczne. Dlatego też zachęcam do porozmawiania na ten temat z ginekologiem, dla którego ten temat jest bardziej powszechny, więc być może znajdzie jakieś bezpieczne rozwiązanie.

Magdalena (anonim, 188.47.40.)
około miesiąca temu

A jakim bezpieczniejszym produktem bez recepty można zamienić bravera control spray w razie problemów z przedwczesnym wytryskiem ?

Bravera control zawiera w składzie lidokainę.
W badaniach nie udowodniono do tej pory szkodliwego jej wpływu na reprodukcję, ale niestety lek ten może mieć negatywny wpływ na rozwijający się już zarodek. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania Braveranu w okresie ciąży (a jak wiadomo, w początkowych dniach ciąży partnerka może o niej jeszcze nie wiedzieć).

W przypadku problemów z erekcją, nieco bezpieczniejszą opcją wydaje się być stosowanie doustnych tabletek zawierających sildenafil, czyli np. Silcontrol, czy Mensil (poniżej ulotki).
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95430/mensil-tabletki-do-rozgryzania-i-zucia/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96124/silcontrol-tabletki-powlekane/ulotka

Tutaj już dysponujemy większą ilością badań, które wykazują brak wpływu tego leku na jakość i ruchliwość plemników, a dodatkowo leki te nie działają miejscowo w drogach rodnych kobiet (w przeciwieństwie do lidokainy zawartej w braveranie), co zmniejsza jego wpływ na samo zapłodnienie i rozwijającą się ciążę.

Tak to wygląda z farmaceutycznego, teoretycznego punktu widzenia, jednak jest to temat dość słabo zbadany i udokumentowany, dlatego myślę, że warto zapytać o opinię również lekarza (najlepiej ginekologa partnerki).