ANKA@ (anonim, 85.237.170.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy kuracja inna niż w ulotce leku Gynazol jest dozwolona?

Dziś zgodnie z zaleceniem lekarza zastosowałam krem gynazol. W ulotce zawarta jest informacja o tym iż przez 3 dni nie należy stosować innych leków zaś mój lekarz zalecił jedynie 1 dzień przerwy i zastosowanie 6dniowej kuracji pimafucin. Doktor mógł się pomylić (w końcu na rynku mamy taką ilość różnorodnych leków) czy taka kuracja jest dozwolona? Jestem w 20 t.c. i praktycznie od początku ciąży (in vitro) zmagam się z grzybicą na którą nie działa macmiror 2x, fluomizin i gynalgin. W 10 t.c. jako pierwszy przyjmowałam już plimafucin który wówczas nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ulotka jest tylko sugestią producenta. Znajdzie w niej Pani informację, iż lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, bowiem to on ma najlepszą wiedzę i doświadczenie medyczne, aby mając pacjenta przed sobą zalecić mu odpowiednie, skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne leczenie danym środkiem.

Tak, jak wspomniałam - producent nie zna szczegółowo danej sytuacji pacjenta, w związku z czym, jego wskazówki są ogólne. Lekarz nie musi ich przestrzegać, jeśli wie, że modyfikacja przyniesie więcej korzyści i samodzielnie ocenia, czy taka terapia jest dozwolona:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leczenie-off-label-poza-wskazaniami

Jeśli otrzymała Pani konkretne zalecenia od lekarza, to oznacza, że są one przemyślane i należy się do nich stosować.