Kendra (anonim, 31.14.250.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Minęło 8 dni od odstawienia leku Tetralysal, wypiłam alkohol i źle się czuję. Czy to normalne?

Minęło 8dni od kiedy nie biorę tetrysal i napiłam się wina i niestety na drugi dzień się czułam tragicznie poty mnie oblały było mi słabo i miałam płytki oddech a serce biło za wolno , były tez dreszcze i zimne dłonie i stopy masakra

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak jak napisałam w pierwszym poście - okres utrzymywania się limecykliny w organizmie wynosi około 3 tygodni po odstawieniu leku. Aby uniknąć jakichkolwiek działań niepożądanych, związanych z piciem alkoholu najlepiej wstrzymać się z jego spożywaniem aż do czasu całkowitej eliminacji leku. Jeśli ma Pani możliwość niespożywania alkoholu przez wspomniane 3 tygodnie - na pewno uchroni się Pani przed nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Zuzia (anonim, 31.14.250.)
około 3 miesięcy temu

Witam , jaki czas powinien przeminąć mniej więcej po zakończeniu antybiotyku by nie było skutków ubocznych po alkoholu ?

Proszę bardzo, miłego dnia!

Kendra (anonim, 31.14.250.)
około 3 miesięcy temu

Dziękuje za informacje bo się bardzo wystraszyłam i myślałam ze to problemy jakieś mam z ciśnieniem czy coś z sercem , dobrze ze jest się gdzie poradzić bo w dzisiejszych czasach dostać się do lekarza to cud

Dziękujemy za podzielenie się z nami tą informacją. Okres utrzymywania się limecykliny w organizmie wynosi ok. 3 tygodni, zatem lek, pomimo odstawienia, wciąż obecny jest w organizmie, a jego połączenie z alkoholem nasila toksyczność leku. Proszę przez jakiś czas wstrzymać się jeszcze od spożywania alkoholu - objawy po jakimś czasie ustąpią.
Zachęcam do zapoznania się z ulotką leku:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/78294/tetralysal-300-mg-kapsulki/ulotka