Jacek (anonim, 37.47.210.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Który z dziesiątków dostępnych preparatów na łagodny przerost prostaty nie zaburza funkcji seksualnych, a daje jakieś efekty w postaci spowolnienie procesu rozrostu?

Dzień dobry, który z dziesiątków dostępnych preparatów na łagodny przerost prostaty nie zaburza funkcji sexualnych a daje jakieś efekty w postaci spowolnienie procesu rozrostu????

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na ten moment dostępne w aptece na receptę leki spowalniające proces rozrostu prostaty - inhibitory 5-α-reduktazy, np. finasteryd, dutasteryd mogą powodować zaburzenia funkcji seksualnej. Impotencja została opisana jako częste (≥ 1/100 do < 1/10) działanie niepożądane występujące po lekach z tej grupy.
Wśród innych dostępnych leków, stosowanych w łagodzeniu objawów rozrostu prostaty również jako częste działanie niepożądane opisano, m.in. zaburzenia erekcji.
Proszę jednak zwrócić uwagę na fakt, iż nieleczony przerost prostaty może prowadzi do zaburzeń erekcji - efekt błędnego koła. Dlatego, prostatę należy leczyć, mając na uwadze, iż działania niepożądane leku nie występują u każdego pacjenta.

Przesyłam linki do naszego artykułu, który może Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate