jolkazc (anonim, 109.207.68.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy można zaszczepić się na Covid-19 mając 82 lata i przyjmując lek Xarelto?

Dzień dobry!
moja mama ma 82 lata i od 2 lat bierze lek przeciwzakrzepowy XARELTO, czy w związku z tym może zaszczepić się na covid 19?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Dora:
O podaniu szczepionki musi zdecydować lekarz, który dokonuje kwalifikacji do szczepienia.
Przyjmowane przez Panią leki nie wchodzą w interakcję ze szczepionką, dlatego nie ma przeciwwskazań do jej przyjęcia jeśli chodzi o stronę farmakologiczną.

Dora (anonim, 37.47.22.)
około miesiąca temu

Witam. Mam 53 lata. Od 13 lat napadowe migotanie przedsionków, kołatanie i trzepotanie. Jestem po 5 ablacjach. W moim przypadku nie skuteczne. Biorę Xarelto 20, Biosotal 80 mg, zofenil 7,5, roswera 5mg, milurit 100mg. Czy w moim przypadku mogę zaszczepić na COVID-19? Czy może jest jakieś przeciwwskazanie?

Nie zadał Pan we wpisie żadnego pytania, więc nie wiem, jakich fachowych konkretów moglibyśmy udzielić. Nie odpowiadamy drogą mailową, lecz na forum "Zapytaj farmaceutę".

Stas (anonim, 89.151.47.)
około 3 miesięcy temu

Witam moja mama ma 87 lat i też zażywa Xarelto i mam obawy czy lekarz będzie wiedział czy można szczepić czy nie skoro nie ma badań w tym kierunku czyli będzie to strzał może się uda proszę o dpowiedź na meila fachowe konkrety chodzi o Covid -19

Tak, Pani mama może zaszczepić się na Covid-19 przyjmując lek Xarelto, jeśli przeciwwskazań ku temu nie widzi lekarz prowadzący.

Ponieważ nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji szczepionki z innymi lekami, przed przystąpieniem do szczepienia należy poinformować lekarza o wszystkich stosowanych przewlekle lekach.

O tym, kto i kiedy będzie mógł się zaszczepić piszemy na bieżąco tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-zaszczepic-sie-na-covid-19