Pseudonim (anonim, 89.64.13.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są interakcje Niquitin Mini z innymi lekami?

Jakie są interakcje niquitin mini z innymi lekami? W ulotce nie ma konkretów jest tylko aby się spytać farmaceuty. Pytanie dotyczy szczególnie leków NLPZ, paracetamolu, metamizolu, klonazepamu i TPLD.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji nikotyny i nie stwierdzono w sposób jednoznaczny istotnych klinicznie interakcji między lekami stosowanymi w nikotynowej terapii zastępczej, a innymi produktami leczniczymi. Jedyna opisana, prawdopodobna interakcja dotyczy możliwości nasilania działania adenozyny (między innymi wzrost ciśnienia i częstości rytmu serca). Adenozyna jest jednak preparatem stosowanym w lecznictwie zamkniętym, o wąskim zastosowaniu i nie zalicza się do żadnej z grup, o które Pan pyta.

Międzynarodowe bazy leków podają dodatkowe skąpe informacje na temat interakcji nikotyny z innymi preparatami, w większości na poziomie "minor", czyli o niewielkim znaczeniu klinicznym.

Na poziomie "moderate", czyli o większej istotności może być to zwiększenie działań ubocznych po połączeniu z warenikliną czy wzrost ciśnienia w połączeniu z buproprionem.

Nikotyna z nikotynowej terapii zastępczej nie zrobi jednak niczego, czego nie wywołałaby podczas palenia papierosów. U palaczy to udział składników dymu tytoniowego jest najbardziej istotny, a interakcje może wywołać zaprzestanie palenia ze względu na fakt, że enzymy wątrobowe przestają ulegać aktywizacji przez policykliczne węglowodory aromatycznej.

Zostało to już szczegółowo wyjaśnione wraz z podaniem konkretnych leków w poniższej odpowiedzi:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/36024/jakie-enzymy-indukuje-nikotyna-z-tabletek

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/rzucanie-palenia
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-skutecznie-rzucic-palenie
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/plastry-nikotynowe
https://www.gdziepolek.pl/produkty/53399/niquitin-mini-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/apteki/w-warszawie