Aga (anonim, 188.146.36.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co stosować na dolegliwości bólowe w trakcie leczenia lekiem Metypred?

Biorę medypred juz 7 dzień. Po nim bolą mnie strasznie kosci w stawach ,czy mogę brać przeciw bólowe nurofen 200mg????

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Bóle stawowe mogą być spowodowane chorobą, w przypadku której został zalecony lek Metypred. Warto jednak poinformować lekarza o występujących dolegliwościach. Lekarz ma obowiązek poinformować o nich odpowiednie instytucje.

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego, równoczesne podawanie salicylanów, indometacyny i innych niesteroidowych leków
przeciwzapalnych (np. ibuprofen w leku Nurofen) może powodować podwyższenie ryzyka owrzodzeń żołądka i krwawienia z przewodu pokarmowego.

Nie wiem z jakiego powodu został przepisany lek Metypred i nie znam stanu Pani zdrowia. W takiej sytuacji, nie mogę zalecić Pani bezpiecznego leczenia i łagodzenia dolegliwości bólowych. Proszę pamiętać, że paracetamol nie jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Nie będzie nasilał działań niepożądanych ze strony żołądka.

Metypred to tabletki przeznaczone do leczenia m.in. stanów zapalnych, chorób autoimmunologicznych, silnych reakcji alergicznych oraz ciężkich postaci astmy. Preparat zawiera metyloprednizolon należący do glikokortykosteroidów.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/48768/metypred-tabletki/ulotka

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-immunosupresyjne-obnizajace-odpornosc