Caroline 980598 (anonim, 188.147.102.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy dziecku, co ma 9 i 10 lat można podawać witaminę C 3 razy dziennie po 25 kropli?

Witam. Czy dziecku co ma dziewięć i dziecięć lat można podawać witaminę C i to trzy razy dziennie po dwadzieścia pięć kropli.?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wiem, o jakim przedawnieniu Pani mówi. Sugerowałabym, aby mama dzieci, o których Pani napisała, samodzielnie decydowała o tym, jakie leki podaje dzieciom dobierając produkt lub dawkę po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli z jakiś powodów obawia się Pani o zdrowie tych dzieci (bo rozumiem, że jest Pani osobą całkowicie postronną), proszę najpierw na spokojnie porozmawiać z ich rodzicami - być może takie dawkowanie witaminy C zalecił lekarz lub farmaceuta? Może mają ku temu konkretne wskazania, o których Pani nie wie? Wydaje mi się, że dopiero posiadając rzetelne informacje można dyskutować o dawkowaniu, przedawkowaniu czy zasadności zastosowania danego środka.

Juvit C jest lekiem. Podawanie leku, a nie suplementu diety jest najlepszym możliwym wyborem, więc w tej kwestii jestem zgodna z mamą dzieci.

Nie do końca jednak rozumiem z Pani wpisu, czy po podaniu Juvit C dzieci mają jakieś działania niepożądane.

Caroline 980598 (anonim, 37.30.18.)
około miesiąca temu

Nawet jeśli matka dzieci im podaje witaminę trzy razy dziennie po 25 kropli non stop do puki biegunki nie dostaną.? Czy to może być przedawnienie.? Dodam że mają katar i kaszel. Matka dzieci twierdzi że to naturalny antybiotyk. Również mówi że podawanie tabletek witaminy C marki doz produkt nie pomaga jej w leczeniu bo ten jej sposób nie zadziałał jak były podawane witaminy C w tabletkach marki doz produkt

U dzieci dawka witaminy C to zazwyczaj 2 mg/kg masy ciała na dobę. Dawka ta może ulec znaczącemu zwiększeniu, np. podczas infekcji w świetle zaleceń lekarza nawet do 5-6 mg na kg masy ciała.

Dziecko ważące 25 kg może zatem przyjąć w świetle tych zaleceń 50 mg witaminy C i więcej, a 28 kg - 56 mg witaminy C.

1 ml leku Juvit C zawiera 100 mg witaminy C i odpowiada 20 kroplom.
Jeśli dziecko przyjmuje 25 kropli witaminy C, to oznacza, że otrzymuje dawkę 125 mg witaminy C jednorazowo.

W mojej ocenie lekarz po uwzględnieniu stanu zdrowia dziecka może zalecić takie dawkowanie witaminy C, jeśli uzna, że jest ono konieczne. Osobiście spotkałam się z takimi zaleceniami lekarzy.

Caroline980598 (anonim, 37.30.18.)
około miesiąca temu

Waga dzieci 28kg i 25kg.

Dawkę witaminy C dobiera się do wagi dziecka. Nadal nie podała Pani wagi dzieci.

Caroline 980598 (anonim, 37.30.17.)
około miesiąca temu

Witamina C nosi nazwę Juvit C. Dawka wynosi 3razy dziennie po 25 kropli dla dzieci w wieku 9 i 10 lat. Czy to jest prawidłowa dawka dla dzieci.?

Dzieciom, które mają 9 i 10 lat można podawac witaminę C. Nie umiem się jednak ustosunkować do ilości kropli, bowiem nie podała Pani nazwy preparatu ani wagi dzieci.