Henryka (anonim, 79.191.214.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zażyć lek Captopril 12,5 jeśli mam wysokie ciśnienie?

Czy jeżeli biorę 2 razy dziennie rano i wieczorem Aldan 5 wieczorem o godz 23 ciśnienie wynosi 187 na 86 mogę wsiąść Captopril 12,5

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

R (anonim, 31.182.252.)
około 22 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

około 3 miesięcy temu

Stosowanie leku Captopril powinno być omówione z lekarzem prowadzącym. Dawkę leku dobiera się indywidualnie.

Według Wytycznych Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego z 2019 roku, taki poziom ciśnienia, pomimo regularnego stosowania leków, wymaga konsultacji z lekarzem i ewentualnej zmiany leczenia. Nie mogę samodzielnie zalecić zastosowania leku Captopril, ponieważ został on przepisany przez lekarza. Proszę zastosować go, jeśli lekarz zalecił jego zażycie. W razie wątpliwości, proszę skontaktować się z lekarzem nocnej i świątecznej opieki medycznej. Poziom ciśnienia skurczowego powyżej 180 wymaga pilnej konsultacji z lekarzem.

Captopril stosowany jest głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, ale wskazany jest też w przewlekłej niewydolności serca, zawale mięśnia sercowego oraz nefropatii cukrzycowej u pacjentów z cukrzycą typu 1. Lek ten zawiera kaptopryl - substancję aktywną z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi.

Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/15594/captopril-polfarmex-tabletki/ulotka

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-nadcisnienie