Darja (anonim, 93.105.178.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy są jakieś leki z apteki, które zwalczą: bóle w klatce piersiowej, ucisk przy oddychaniu, zaburzenia snu, ucisk w gardle czy ataki paniki?

Ok 4 miesiecy temu mialam ofstawiony lek dutilox 60 ktory bralam ok 1.5 roku . po odstawiemiu nir ialamskutkow ubocznyvh vzulam sie dobrze ale od kilku dni czuje sie fatalnie. Lekarze u nas nie przyjmuja. Na telefon zeby sie dodzwonic i sie umowic trzeba miec szczescie. Wrucilo yo co bylo przeddtem bole w klatce przy odychanou taki ucisk zaburzenia spania ucisk w gardle mialam te obiaey i doprowadxaly to paniki strasxmej moznq jakos se pomuc jakimis stodkami z apteki

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękuję za tę informację.

Darja (anonim, 93.105.178.)
około 3 miesięcy temu

Tak lekarz neurolog ktory to mi wykryl odstawil lek dla tego ze mam problemy z skura jakies wrzody na plecach bolonce. I kazala mi sie umowic z dermatologiem i wtedy dopiero do niej zadzwonic ale wizyte u dermatologa mam dopiero w polowie stycznia. Z zoladkiem mam ptoblemy od kilku lat mdlosci i wymioty w ciagu dnia zawroty glowy. Oraz silbe bole glowy rezonans byl wykonqny jakies 2 lata temu i tk i wyszlo stan zqpalny zatok szczekowych

Rozumiem, że z określonych przez lekarza powodów, została podjęta decyzja o jego odstawieniu. Sugerowałabym rozmowę właśnie z tym lekarzem na temat Pani aktualnego samopoczucia.

Przewlekła nerwica może prowadzić, np. do zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego, chorób serca - nadciśnienia, zawału, trudności z oddychaniem, chorób układu pokarmowego wynikających z przewlekłego stresu, a w krytycznych przypadkach nieradzenia sobie z chorobą - nawet do samobójstwa.

Darja (anonim, 93.105.178.)
około 3 miesięcy temu

Tylk9 ze lek dutilox mi pomagal jak go bralam. I bylam inna osoba

Darja (anonim, 93.105.178.)
około 3 miesięcy temu

To nerwica do czego moze prowadzic ataki lekowe

W aptece można kupić bez recepty środki działające łagodnie uspokajająco i ułatwiające zasypianie. Pisałam o tym tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/35742/labofarm-jakie-leki-bez-recepty-moge-kupic-na-napady-leku-i-paniki

Objawy takie jak: bóle w klatce piersiowej, ucisk przy oddychaniu, zaburzenia snu, ucisk w gardle czy ataki paniki nie zostaną zniesione przez te leki i powinny być leczone ściśle pod kontrolą lekarza.

Oczywiście rozumiem, że jest Pani trudno skontaktować się z lekarzem, jednak wydaje się, że nie ma w tej sytuacji innego wyjścia, bowiem leki dostępne bez recepty mogą nie być pomocne (oczywiście, może Pani z nich skorzystać - nic nie stoi na przeszkodzie). Objawy wydają się jednak na tyle poważne, że nieleczone mogą zagrażać Pani zdrowiu.
O tym, jak uzyskać pomoc drogą telefoniczną pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Jeśli taka opcja jest dla Pani niemożliwa, należy skorzystać z usług nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej świadczonych w godzinach nocnych w dni powszednie, oraz całodobowo w weekendy. Należy w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie z wybraną placówką.

Dopiero po zebraniu wstępnego wywiadu, lekarz dyżurny zdecyduje, czy wymaga Pani konsultacji na miejscu, czy też może Pani zaproponować leki drogą telefoniczną.