To ja (anonim, 178.235.185.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmiana leków z Apo-Tamis plus Apo-Fina na Adalift to dobry wybór?

Witam. Mam przerost prostaty 50 ml,brałem apo tamis i apo fina teraz przepisał mi adalift 5 mg,czy to dobry wybór

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Apo-Tamis to lek z tamsulozyną, a Apo-Fina zawiera finasteryd - oba leki są stosowane w terapii objawów przerostu gruczołu krokowego i działają na siebie uzupełniająco, takie zestawienie to często stosowane przez urologów połączenie.

Natomiast Adalift to preparat z tadalafilem, który ma dwa wskazania: terapię zaburzeń erekcji oraz łagodzenie objawów ze strony układu moczowego u mężczyzn wywołanych przerośniętą prostatą. Zgodnie z informacją o leku: "Tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Wykazano, że tadalafil łagodzi te objawy ze strony układu moczowego już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia".

Takie informacje mogę przekazać Panu z farmaceutycznego punktu widzenia, natomiast nie mogę recenzować decyzji lekarza co do wyboru leku i zmiany terapii. Urolog ma wszystkie informacje na temat Pana zdrowia, które wynikają z dostępnej mu Pańskiej dokumentacji medycznej - z pewnością proponując lek Adalift kierował się Pana stanem zdrowia oraz swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate