MaRuda (anonim, 5.173.88.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co mogę zrobić, aby sobie pomóc w przypadku pieczenia podczas stosunku?

Witam mam problem z pieczeniem podczas stosunku. Jakiś czas temu miałam infekcje grzybicza, wyleczyłam macmirror 500 complex doustnie i dopochwowo. Po jakiś 2 miesiącach znów to samo, przez to że ciężko było się dostać do ginekologa, lekarz rodzinny przepisał najpierw Macmirror 500 complex ponieważ wcześniej pomógł lecz tym razem nie dało rady, później Clotrimazolum tabletki dopochwowo i Macmirror doustnie niestety nic, na koniec Gynalgin, po nim już było trochę lepiej ale nadal czułam pieczenie. Lekarz kazał stosować Lactovaginal i nie było już aż tak czuć. Dodam że w między czasie nie było stosunku. W końcu doczekałam wizyty u gina który stwierdził że wszystko ok, ale kazal stosować invag dla przywrócenia dobrych bakterii. W między czasie cały czas miałam jakiś delikatny stan zapalny zewnetryzch narządów, były całe czerwone, piekły i były dość wrażliwe. Lekarz przepisał maści które jeszcze bardziej piekły, następnie leki doustnie Flucofast, które też nie pomogły. Do tego jak sie okazało odczuwalam dość ostre pieczenie podczas stosunku. Lekarz zlecił badanie na posiew aczkolwiek nie mogłam go zrobić od ręki, poniewaz były to teleporady w większości więc musiałam czekać kilka dni na pobranie wymazu. Między czasie wyczytałam, że na infekcje intymne pomaga octanisept tak więc zastosowałam zewnętrznie i jak ręka odjął na drugi dzień większość objawów znikło, kupiłam końcówkę do stosowania dopochwowego, bo myślałam że to pieczenie też mi przejdzie. Niestety jak się okazało pieczenie nie ustąpiło, zrobiłam posiew i wyszły 3 bakterie, dwie z nich to jelitowe a jedną to klebsiella pneumonae czy jakoś tak aczkolwiek nie liczne. Lekarz kazal stosować invag co drugi dzień oraz mucovagin 2 razy w tyg. Niestety nic nie pomaga na pieczenie podczas stosunku, stosuje je nawet częściej jak i zaczęłam stosować maści nawilżające( myślałam że to suchość) ale ani maści nie pomagają ani nie widzę żadnej poprawy po globulkach . Co mogę zrobić, jak sobie pomoc?? Mam już dość, nie czerpie z seksu przyjemności jest to w większości ból w trakcie i po ( czuje się cała poobcierana). Czy miał ktoś podobnie, wie jak sobie pomoc??

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pani wpis zawiera obszerny opis problemu zdrowotnego, prób diagnostyki i historię zastosowanych leków, ale niestety nie wynika z niego bezpośrednio, jaka jest przyczyna Pani dolegliwości. W mojej ocenie doradzanie w takiej sytuacji, może narazić Panią na stosowanie jeszcze większej ilości niepotrzebnych i nieskutecznych leków.

Jeśli nadal ma Pani objawy infekcji intymnej czy też innej choroby śluzówki okolic intymnych, to uważam, że zasadne może być powstrzymanie się od współżycia, zastosowanie się do aktualnych zaleceń lekarza i pozwolenie tkankom na regenerację. Wydaje się to szczególnie rozsądne, skoro i tak nie odczuwa Pani żadnej satysfakcji ze zbliżenia, a dodatkowo w jego trakcie niewątpliwie dochodzi do dalszych podrażnień tkanek pochwy i sromu.

Brak poprawy powinien skłonić Panią do umówienia się na wizytę ginekologiczną stacjonarną. W przypadku podejrzenia infekcji intymnej konieczne może być także leczenie Pani partnera seksualnego.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne