Kaśka (anonim, 91.240.198.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć czosnek i ocet jabłkowy z lekami na przeziębienie?

Czy podczas brania leków podczas przeziębienia takich jak paracetamol i aspiryna można pić ocet jabłkowy oraz syrop z cebuli i czosnkiem? Jeśli tak to ilu godzinną przerwę należy zachować?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie zaleca się stosowania preparatów zawierających czosnek w trakcie przyjmowania leków zawierających paracetamol i kwas acetylosalicylowy (aspirynę) ze względu na wzrost ryzyka uszkodzenia wątroby podczas łączenia czosnku z paracetamolem i niebezpieczeństwo krwawień poczas jednoczesnego stosowania z aspiryną. Na czas stosowania wspomnianych leków najlepiej powstrzymać się więc od spożywania syropu z cebulą i czosnkiem.

W przypadku octu jabłkowego, istotne interakcje wykazano jedynie w przypadku niektórych leków moczopędnych, digoksyny i insuliny. Należy jednak pamiętać, że ocet jabłkowy w większych ilościach ma działanie drażniące błonę śluzową żołądka, podobnie jak kwas acetylosalicylowy. W przypadku wystąpienia objawów podrażnienia przewodu pokarmowego, proszę na kilka dni powstrzymać się od stosowania octu jabłkowego, a kwas acetylosalicylowy stosować jedynie, gdy jest to konieczne.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/preparaty-z-czosnkiem