Masza (anonim, 80.51.129.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę odstawić Aciprex, jeśli w połączeniu z lekiem Mirtagen pobudza mnie, podwyższa ciśnienie krwi, zrobiło mi się słabo, mam uderzenia gorąca, nawet rośnie mi temperatura?

Witam, dostałam od lekarza na bezsenność i strach o zdrowie lek mirtagen z zaleceniem 1/2 przez 2 noce potem po całej tabletce oraz aciprex 10 mg przez 10 dni po 1/2 potem cała tabletka. Przyjęłam leki przez dwa dni i mirtagen zatyka mi nos, po czasie to ustępuje natomiast aciprex mnie pobudza, podwyższa ciśnienie krwi, za drugim razem zrobiło mi się słabo, mam uderzenia gorąca nawet rośnie mi temperatura. Czy mogę go odstawić i brać tylko mirtagen, bez snu nie dam rady. nadmieniam, że przed tymi lekami brałam nasen 10 ml 1/2 tabl.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie zaleca się przyjmowania leków Mirtagen oraz Aciprex jednocześnie, bowiem oba wpływają na stężenie serotoniny (neuroprzekaźnika) w mózgu. Takie połączenie stwarza możliwość zwiększenia poziomu serotoniny w mózgu prowadzące do wystąpienia zespołu sertoninowego, kiedy w mózgu wyzwala się zbyt duża ilość serotoniny.

W bardzo rzadkich przypadkach u pacjentów przyjmujących takie połączenie leków może wystąpić zespół serotoninowy. Niektóre z jego objawów to gorączka, pocenie się, zwiększona częstość akcji serca, biegunka, (niekontrolowane) skurcze mięśni, dreszcze, wzmożenie odruchów, niepokój, zmiany nastroju, utrata przytomności.
Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który zapisał leki, bowiem nie należy modyfikować terapii na własną rękę. Jeśli nie może Pani dziś skonsultować się z lekarzem, proszę skorzystać z możliwości punktu nocnej lub świątecznej opieki medycznej.