Filip58 (anonim, 31.183.253.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Który lek jest mniej szkodliwy: Penester czy Ranlosin, ponieważ przyjmuje inne leki na serce?

Który lęk jest mniej szkodliwy penester czy ranlosin ponieważ przyjmuje inne leki na serce

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy lek - także Penester, Ranlosin czy lek ziołowy - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Są one wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku.
Należy jednak pamiętać, że ulotka zawiera tylko te skutki uboczne, które pacjenci zgłosili lub te, które zaobserwowano podczas badań klinicznych. To, że któryś z leków ma mniej skutków ubocznych nie oznacza, że jest mniej szkodliwy. Przecież może wystąpić jakieś działanie niepożądane, które nie jest opisane w ulotce.

Proszę zerknąć na ulotkę dowolnego leku, jaki ma Pan w domu i, jaki często Pan stosuje, np. lek na ból głowy - lista działań niepożądanych takiego leku jest bardzo długa. Czy wszystkie u Pana występują? Zapewne nie.
Producent leku ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem jego preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią.

Informacja dołączona do leku zawiera ważne wskazówki, które należy przeanalizować przed jego zastosowaniem. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pana historią choroby.

Leki Penester i Ranlosin wydawane są z przepisu lekarza. Gdyby możliwe było zastosowanie u Pana leku ziołowego i mógłby on Panu pomóc - na pewno lekarz nie zapisałby środka na receptę.

Proszę z góry nie obawiać się o skutki, o których Pan pisze, lecz skupić się na prawidłowej realizacji terapii, która jest kluczem do ich uniknięcia.

Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi może utrudniać proces leczenia i to właśnie ona może mieć większy wpływ na wystąpienie działań niepożądanych niż sam lek. Stres przed sięgnięciem po lek może prowadzić do zaniechania terapii, co w skutkach może być dużo gorsze dla zdrowia niż ewentualne działania niepożądane, które mogą, a nie muszą wystąpić.

Ostrzeżeń zawartych w ulotce nie wolno bagatelizować, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Jeśli lekarz zalecił jakiś lek, oznacza to, że uważa, iż przyjęcie go jest dla Pana bardziej korzystne niż nieleczenie się.
Lek może, ale nie musi wywołać skutków ubocznych, natomiast nieleczona choroba może pogłębić się, wywołać niekorzystne zmiany w organizmie lub spowodować powikłania, a nawet zgon.

Przesyłam materiał, który może Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Filip58 (anonim, 31.183.253.)
około 4 miesięcy temu

Czytając ulotkę to te leki mają uboczne skutki,jak lęk jest najmniej szkodliwy na przyrost gruczołu krokowego A najlepiej było by jakiś lek ziołowy.

Nie do końca wiem, o co chciał Pan zapytać - o to, który lek jest mniej szkodliwy dla organizmu, czy o to, który wchodzi w interakcje z lekami na serce?