pacjent (anonim, 176.221.121.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zastosować Erdomed na suchy kaszel?

Witam, od kilku dni towarzyszy mi suchy kaszel.Uzywam syropu GrinTuss dzisiaj 3 dzień, ale niestety charakter mojej pracy (jestem listonoszem( wymaga przebywania poza pomieszczeniem kilka godzin.Osatnio zona znalazła w apteczce lek Erdomed 300mg kapsułki i pamięta, że ten lek pomógł jej przy suchym kaszlu i zmienił go na mokry.Czy mogę zażyć te kapsułki ale nadmienię że zażywam leki na nadciśnienie tj Rimal, tertensif SR i Cardurę.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie powinien Pan stosować Erdomedu przy suchym kaszlu, tym bardziej że jest to lek na receptę, co oznacza, że o jego stosowaniu zawsze powinien decydować lekarz.

Erdomed wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych z zalegającej w nich wydzieliny, upłynniając śluz i ułatwiając wykrztuszanie.
Jeżeli w płucach nie zalega wydzielina, to stosowanie Erdomedu jest bez sensu. Nawet, jeżeli lek ten pomógł Pana żonie, to nie znaczy, że w Pana przypadku też zadziała, bo tu przyczyna kaszlu może być inna.

Kaszel suchy może być spowodowany np. suchym powietrzem, dymem papierosowym, alergią, czy stanem zapalnym, który podrażnia zakończenia nerwowe, wywołując odruch kaszlu. Lek wykrztuśny w tym przypadku nie pomoże.

Jeżeli nie odczuwa Pan żadnych innych dolegliwości, może Pan zastosować lek przeciwkaszlowy (hamujący odruch kaszlu). Przykładem takiego leku jest Levopront, Supremin (syropy) lub Thiocodin (tabletki).
Przy suchym kaszlu warto również nawilżać gardło pijąc miód/ herbatę z miodem, czy stosując tabletki do ssania typu Fiorda, Isla, czy Tymianek i Podbiał.

Kaszel może być też skutkiem ubocznym stosowania inhibitorów konwertazy angiotensyny- leków na nadciśnienie. Przykładem takiego leku jest ramipril- składnik Rimalu.
Myślę jednak, że jeżeli kaszel występuje od Pana dopiero od 3 dni i nie jest to częsty i nawracający problem, to nie jest on spowodowany lekami.

Poniżej wysyłam ciekawy artykuł, które warto sobie poczytać, bo dotyczy leczenia kaszlu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc