Agu2020 (anonim, 83.26.159.)
około 14 dni temu, Warszawa

Jak rozumieć to, że kreska na teście ciążowym nie jest coraz bardziej intensywna przy wyniku beta hCG 120 mlU/ml?

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Jednostka beta hcg to mlU/ml. Tzn ta druga kreska jest mocno wyrazna jednak nie tak mocna jak kontrolna , zastanawia mnie czy z dnia na dzien nie powinna nabierać intensywności a od 2dni jest ciągle taka sama , obawiam się czy może mieć to związek np ze spadkiem hcg ? Objawy ciążowe również występuje bardzo delikatne aczkolwiek sa tkliwość piersi jak również poranne mdłości.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zasadniczo poziom beta hCG poniżej 5 mIU/ml wskazuje na brak ciąży, a powyżej 5 mIU/ ml, że kobieta spodziewa się dziecka. Podany przez Panią poziom beta hCG jest zgrubnie odpowiedni dla 4 tygodnia ciąży liczonego od dnia ostatniej miesiączki. Normy beta hCG w poszczególnych tygodniach ciąży mogą się nieco różnić w zależności od laboratorium - więcej informacji powinna Pani znaleźć na otrzymanym wyniku - każde laboratorium podaje na wyniku zakres norm dla danego tygodnia ciąży.

Według mojej najlepszej wiedzy nie należy wyciągać daleko idących wniosków z koloru czy intensywności kreski wskazującej ciążę na teście ciążowym. Jeśli ta kreska pojawia się i jest możliwa do odczytania we wskazanym w instrukcji czasie, to test należy traktować jako pozytywny.

W obecnej sytuacji powinna Pani potwierdzić ciążę u ginekologa, który jednocześnie na podstawie badania USG udzieli Pani bardziej wyczerpujących i ostatecznych informacji na temat Pani stanu.