Aga (anonim, 31.0.126.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Preato, Depratal, Cloranxen i Poltram Combo?

Witam, czy mozna łączyć leki (depratal z preato, biore 6 tyg) ktore przepisal mi psychiatra, ale ja czasani z innego źródła sięgam po cloranxen 10 mg 2 tabl po poludniu, wyciszają mnie, i poltram combo z powodu bolu kręgosłupa po wypadku 2 lata temu. Powiedziakam o tych lekach lekarzowi, kazal powoli odstawiac, ale trudno mi to wychodxi. Prosze tez o odpowiedź czy preato i depratal powodują tycie, poniewaz to sa moje leki przewodnie na stany depresyjne i lękowe, mam je jeszcze dlugo brac, dodam ze moj stan byl na tyle zły, ze jestem na zwolnieniu. Obecnie nie odczuwam jakis skutkow ubocznych, czuje sie dobrze po nich.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma przeciwwskazań do łączenia leków Depratal i Preato.

We wzajemne oddziaływania mogą wchodzić natomiast leki Depratal i Poltram Combo, Preato i Poltram Combo oraz Cloranxen i Poltram Combo.

W przypadku dwóch ostatnich połączeń leków - Preato i Poltram Combo oraz Cloranxen i Poltram Combo istnieje ryzyko wystąpienia depresji ośrodkowego układu nerwowego, wywołując spowolnienie i zahamowanie, dlatego należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

Natomiast nie zaleca się połączenia leków Depratal i Poltram Combo ze wzgledu na obecność tramadolu w tym preparacie. Jego działanie w połączeniu z pozostałymi lekami stwarza możliwość zwiększenia poziomu serotoniny w mózgu prowadzące do wystąpienia zespołu sertoninowego, kiedy w mózgu wyzwala się zbyt duża ilość serotoniny.

W bardzo rzadkich przypadkach u pacjentów przyjmujących takie połączenie leków może wystąpić zespół serotoninowy. Niektóre z jego objawów to gorączka, pocenie się, zwiększona częstość akcji serca, biegunka, (niekontrolowane) skurcze mięśni, dreszcze, wzmożenie odruchów, niepokój, zmiany nastroju, utrata przytomności.
Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia razem kilku z wymienionych objawów.

Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja z nimi celem ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane. Jeśli tak, lekarz może ustalić inne zalecenia odnośnie sposobu ich stosowania.

W przypadku, gdy leki zaordynował jeden lekarz, proszę przestrzegać schematu ich dawkowania.