Justyna (anonim, 188.147.42.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy leki na przeziębienie osłabiają skuteczność tabletek Vines?

Jestem przeziebiona, tabletki biore regularnie, jestem przy 5 tabletce. Czy jezeli teraz zażywam rowniez witamine c, tabcin(1 tabletke), gripek(tez jedna tabletke) i jeden apap(wszystko dzialo sie w przeciagu 2 dni apap rano gripex wieczorem i nastepnego wieczora tabcin). Czy jesli ewentualnie teraz zostalaby zanizona moja ochrona, to czy jesli zdecyduje sie na stosunek bez prezerwatywy w czasie brania tabletek zielonych(lub ostatniej zoltej) to czy do tego czasu ewentualnie stracona ochrona wroci?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma czegoś takiego jak "utracenie i odnownienie ochrony". Leki które Pani bierze tę ochronę po prostu zapewniają, tak jak pisałam - stosowanie wyżej wymienionych przez Panią preparatów, nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Jeśli mimo wszystko obawia się Pani zajścia w ciążę, to podczas przeziębienia można zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci np. prezerwatywy.

Justyna (anonim, 109.95.145.)
około 21 dni temu

Ale czysto hipotetycznie to gdyby jednak ta ochrona zostala utracona na dzien dzisiejszy, to czy pod koniec brania blistra (zielone tabletki) bede juz prawodlowo zabezpieczona i ochrona sie odnowi?

Jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i nie pomija żadnej z nich, to nawet przy stosowaniu wszystkich powyżej wymienionych preparatów - ochrona antykoncepcyjna jest wciąż zachowana. Żaden z wymienionych leków nie obniża bowiem skuteczności antykoncepcji hormonalnej.
Po więcej informacji odsyłam do ulotki preparatu oraz artykułów na temat antykoncepcji:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane/ulotka