Abc (anonim, 89.64.26.)
około 5 miesięcy temu, Chojnów

Czy mogę równocześnie stosować Tussidex i Thiocodin?

Czy można na dzień tussidex a później na noc użyć thiocodin? (Lekka denność po thiocodin, wydłużona latencja snu po tussidex uzytym wieczorem, jednak na plus jest brak innych skutków ubocznych, ogromna skuteczność i niska cena). 2 czy nie ma interakcji z rumiankiem, koprem, lipą i innymi herbatkami stosowanymi w przeziębieniu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 5 miesięcy temu

Tussidex i Thiocodin są lekami przeciwkaszlowymi. Nie powinno się równocześnie stosować tych preparatów, chyba, że zostały zalecone przez lekarza prowadzącego.

Thiocodin zawiera kodeinę, która w organizmie ulega przekształceniu w morfinę. Morfina wykazuje działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy i wykazuje m.in. działanie przeciwkaszlowe. Może powodować senność. Tussidex zawiera dekstrometorfan, który nie powinien być stosowany z innymi lekami działającymi hamująco na układ nerwowy. Może dochodzić do nasilenia niekorzystnego wpływu na układ nerwowy.

Ponadto nie należy stosować preparatów zawierających alkohol ani spożywać alkoholu wraz ze stosowaniem wymienionych leków.

Składniki ziołowe wymienionych herbatek nie powinny mieć wpływu na skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leków.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/kaszel-suchy