J (anonim, 185.122.136.)
około 28 dni temu, Warszawa

Jak udrożnić zatkany nos?

Jaki lek na niedrozny nos?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Janko (anonim, 37.248.201.)
około 23 dni temu

Rano i wieczorem przelewamy nos wżywając butelki z dzióbkiem, w butelce ok 330 ml ciepła /letnia woda z dodatkiem małej płaskiej łyżeczki soli kuchennej, zwykłej.
po przelaniu wody przez jedną, a następnie drugą dziurkę i wysmarkaniu zawartości nosa i zatok podajemy kawałki świeżego korzenia imbiru do żucia aby powstrzymać rozwój infekcji. Dodatkowo 1 gram wit C. I koniecznie trzeba zostać w stałej temperaturze domowej przez 24 h do 36 h nie wychodzić na zewnątrz.
Zakaz używania cukru w każdej postaci: cukier jest pożywką na której namnażają się te wszystkie paskudy w zatokach i nie tylko.

W przypadku nieżytu nosa stosuje się najczęściej leki obkurczające śluzówkę, udrażniające zatkany nos.

Wśród wspomnianych preparatów wyróżnią się leki do stosowania miejscowego w postaci kropli bądź aerozli do nosa, zawierających substancje, takie jak ksylometazolina, oksymetazolina czy fenylefryna. Substancje te przynoszą niemal natychmiastową ulgę, jednak można je stosować maksymalnie przez 7 dni, następnie konieczna jest co najmniej 14-dniowa przerwa. Taki schemat stosowania ma za zadanie zapobiegać rozwojowi tzw. kataru polekowego.

Doustne leki udrażniające nos zawierają substancje, takie jak pseudoefedryna, fenylefryna, feniramina, chlorfeniramina czy pseudoefedryna. Związki te często są składnikami złożonych leków stosowanych w łagodzeniu objawów przeziębienia. Warto pamiętać, że osoby z nadciśnieniem tętniczym powinny unikać preparatów zawierających pseudoefedrynę i fenylefrynę. Ostrożność powinny zachować również osoby z przerostem gruczołu krokowego, ponieważ leki obkurczające śluzówkę nosa, mogą powodować skurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego, utrudniając tym samym oddawanie moczu.

W przypadku kataru o mniejszym stopniu nasilenia można sięgnąć po hipertoniczne roztwory soli morskiej. Korzystne mogą okazać się także inhalacje z olejków eterycznych oraz sztyfty na bazie mentolu ułatwiające oddychanie.

Przykłady produktów udrażniających nos dostępnych w aptekach można znaleźć w poniższym linku:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/katar

Zachęcam także do lektury artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype