Marysia (anonim, 46.128.162.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy można pić alkohol przyjmując lek Ulcamed? Jakie mogą być tego skutki?

Kiedy po kuracji 14 dniowej lekiem ulcamed można się napić alkoholu? Jakie są działania niepożądane? Czy alkohol wchodzi w interakcje z tym lekiem?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Producent leku Ulcamed nie podaje żadnych informacji na temat zakazu spożywania alkoholu podczas kuracji tym lekiem, jednak nie oznacza to przyzwolenia na jego spożywanie.

Ulcamed stosowany jest u osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz zapaleniem błony śluzowej przewodu pokarmowego. Myśląc racjonalnie i zdroworozsądkowo - nie należy pić alkoholu podczas terapii tym lekiem, bowiem alkohol zwiększa działanie drażniące na błonę śluzową przewodu pokarmowego, dlatego stosując leki powlekające żołądek i pijąc alkohol prowadzi Pani do mechanizmu błędnego koła - z jednej strony próbuje leczyć chorobę, a z drugiej zaostrza jej przebieg.

Działaniami niepożądanymi po wypiciu alkoholu podczas stosowania leku Ulcamed może być zaostrzenie przebiegu choroby, z powodu której lek jest stosowany, jednak alkohol sam w sobie nie wchodzi w interakcję z tym lekiem.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-z-alkoholem
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-radzic-sobie-ze-zgaga