Izka (anonim, 89.64.40.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy osoby stosujące lek Isoptin SR 120 mogą stosować leki na przeziębienie dostępne bez recepty?

Witam czy mogę zażyć Gripex max albo Control jeśli zażywam lek na serce isoptin SR 120 mg i na wieczór singulair? Muszę zażyć coś na przeziębienie a w domu mam tylko to . Dziękuję

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Montelukast zawarty w prepracie Singulair nie wchodzi w interakcje ze składnikami popularnych leków na przeziębienie.

Odnośnie leku Isoptin SR 120, jednym ze wskazań do jego stosowania jest nadciśnienie tętnicze. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny zachować szczególną ostrożność podczas stosowania dostępnych bez recepty preparatów łagodzących objawy przeziębienia. Osoby te powinny unikać preparatów w skład których wchodzą fenylefryna i pseudoefedryna - związki te mogą bowiem podwyższać ciśnienie tętnicze krwi. W skład leku Gripex Max wchodzi m.in. pseudoefedryna, dlatego jeśli cierpi Pani na nadciśnienie odradzam stosowanie wspomnianego preparatu.

W skład preparatu Gripex Control wchodzi paracetamol i kofeina, która nasila działanie paracetamolu. Preparaty z kofeiną stosowane na noc mogą utrudniać zasypianie.

Jeśli przeziębienie przebiega z podwyższoną temperaturą i katarem można wówczas sięgnąć po jeden z preparatów zwalczających objawy przeziębienia zawierających paracetamol w połączeniu z substancjami przeciwhistaminowymi (np. feniramina, chlorfeniramina, difenhydramina). Związki te obkurczając błonę śluzową nosa, łagodzą objawy kataru. Mogą powodować senność, dzięki temu wieczorem będą ułatwiały zasypianie, natomiast w ciągu dnia mogą zmniejszać koncentrację i zdolność do prowadzenia pojazdów. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie podwyższając ciśnienia. Nie zaleca się ich jednak w przypadku zalegania gęstej wydzieliny w zatokach, gdyż mogą one dodatkowo zwiększać jej gęstość.

Przykładem takie preparatu jest Fervex:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/29686/fervex-granulat-do-wytworzenia-plynu/apteki

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-przeziebienie