Ania (anonim, 37.225.50.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są działania niepożądane leków Alpragen, Asertin, Fluanxol oraz Trittico CR?

biore gluancol 1 mg asertin 50mg pregabalin 2mg tritico cr 75 na noc bardzo Tyje od czego takie tycie cóż można zmienić ? choruje na nerwice od 30 lat i jeszcze depresję nie mam ochoty i siły na nic pomóżcie co robić.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

justysia (anonim, 45.141.1.)
około 3 miesięcy temu

Pregabaline ...przytyłam, masakra.
Dobry lek, ale jeśli ktoś ma problemy z nadwagą to niestety odradzam

około 4 miesięcy temu

Leki wymienione przez Panią są wydawane wyłącznie z przepisu lekarza i powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Bez konsultacji nie powinno dokonywać się zmian w dawkowaniu preparatów.

Samodzielnie może Pani spróbować zahamować wzrost masy ciała poprzez wprowadzenie diety lekkostrawnej i ćwiczeń. Proszę zwrócić uwagę na zmniejszenie ilości cukrów prostych w diecie.

Często zmiana preparatów lub zmiana ich dawkowania może spowodować czasowe nasilenie objawów depresyjnych.

Do bardzo często występujących działań niepożądanych preparatu Alpragen należy zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała, ospałość, zmęczenie. Działania niepożądane występują u więcej niż 1 na 10 pacjentów.

Po zastosowaniu preparatu Asertin jako częste działanie niepożądane występuje zwiększone łaknienie, natomiast jako bardzo częste zmęczenie. Zwiększone łaknienie występuje u 1 do 10 na 100 pacjentów. Niezbyt często może dojść do zwiększenia masy ciała.

Fluanxol jako częste działanie niepożądane może wywoływać zwiększenie masy ciała i zwiększenie apetytu oraz zmęczenie i uczucie osłabienia.

Trittico CR z nieznaną częstością zwiększa łaknienie.

Jeżeli podejrzewa Pani, że zmiana wagi oraz osłabienie wynikają z faktu stosowania powyższych leków to należy to zgłosić. Jak i dlaczego należy to zrobić opisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym, który zna Pani dokumentację leczenia. Tylko lekarz prowadzący może zdecydować o zmianie schematu leczenia choroby.

Załączam materiały dodatkowe, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-zyc-ze-schizofrenia
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/fakty-i-mity-o-odchudzaniu

Ania (anonim, 37.225.50.)
około 4 miesięcy temu

biorę fluanxol 1mg na dobę asertin 50 mg alpragen 2 mg dziennie tritico C R 75 na noc choruje od 30 lat na nerwice i teraz depresję bardzo przytylam nie wiem od czego nic mi się nie chce brak mi siły pomóżcie co zrobić by było lepiej