Ania (anonim, 83.242.112.)
około 6 miesięcy temu, Śródmieście

Czy wymioty występujące 10 godzin po zażyciu tabletki Atywia Daily wymagają przyjęcia dodatkowej pigułki?

Dzień dobry, mam problem i bardzo ważne pytanie. Mianowicie wczoraj dnia 18 października ( niedziela) zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z drugiego opakowania Atywia Daily o godzinie 19.00. O godzinie 5:00 i 6:00 zaczęłam wymiotować (nie dużo lecz miałam straszny odruch wymiotny i miesiąc temu jak zaczynałam przyjmować tabletki było podobnie lecz udało się nie wymiotować i potem wszystko wróciło do normy). W związku z tym mam pytanie czy powinnam w tej sytuacji wziąć tabletkę jeszcze jedną aby być zabezpieczona czy nie ma takiej potrzeby? Jestem bardzo przestraszona tą sytuacją.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Madziara (anonim, 83.20.220.)
około 3 miesięcy temu

Witam. Wczoraj zazylam tabletke antykoncepcyjna atywia daily o ok 18.30. Następnie ok godz. 0.30 zwymiotowalam. Na ulotce przeczytałam ze jeśli w ciągu 4 godzin od zazycia tabletki pojawi się silna biegunka bądź wymioty to należy zażyć dodatkowa tabletke. Dodatkowej tabletki nie zazylam. Czy w takim przypadku muszę stosować jakieś dodatkowe formy antykoncepcji? Jest to mój pierwszy taki przypadek dlatego wolę się upewnić.

Tak, wszystko w porządku, jest Pani zabezpieczona.

Ania (anonim, 83.242.112.)
około 6 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź .Czyli wszystko w porządku i normalnie jestem zabezpieczona?

Dodatkową tabletkę należy przyjąć wtedy, kiedy wymioty wystąpiły do 4 godzin po zażyciu tabletki:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

W Pani przypadku wymioty wystąpiły 10 godzin po zażyciu tabletki - wtedy nie było już śladu po niej w przewodzie pokarmowym.