Aga30 (anonim, 5.173.123.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy mając w ciąży ZUM mogę stosować Zinnat w dawce 1 tabletka na dobę, a nie dwie jak zalecił lekarz, skoro miano bakterii jest dość niskie?

Jestem w 27 tydz ciazy. Posiew moczu wskazal na infekcje bakterią escherichia coli o dość niskim mianie ( 10^4 cfu). Nie mam żadnych objawów, natomiast lekarz zalecił stosowanie zinnat przez 10 dni 2x1 tabletka 500mg. Czy jeśli zastosuję 1 tabletkę 500mg co 24h zamiast dwoch to czy jest to bezpieczne i spowoduje cofniecie sie zum?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma za co :) Szczesliwego rozwiązania!

Aga30 (anonim, 5.173.123.)
około 6 miesięcy temu

Bardzo Pani dziękuję, takiej odpowiedzi potrzebowałam

Nie, nie jest to ani bezpieczne, ani prawidłowe, ani nie doprowadzi do wyleczenia ZUM.

Przyjmując 1 tabletkę co 24 godziny prowadzi Pani do tego, że po 12 godzinach lek nie działa i jest Pani bez terapii na kolejne 12 godzin. Taki zabieg skutkuje narastaniem oporności bakterii (bakterie uodparniają się na antybiotyk, jeśli dostają go raz na jakiś czas) i albo brakiem poprawy w leczeniu, albo narastaniem dolegliwości, w związku z dalszym namnażaniem się bakterii.

Jeśli bakterie uodpornią się na lek, to przy następnej infekcji nie będzie mogła go już Pani stosować, a w ciąży ma Pani ograniczony zakres leków, które można bezpiecznie przyjąć.

Proszę pamiętać, że nie stosując się do zaleceń lekarza może Pani pogorszyć przebieg choroby i zaszkodzić bardzo nie tylko sobie, ale i dziecku.