L (anonim, 83.26.225.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy 4-godzinne opóźnienie w przyjęciu Vibin może sprawić, że doszło do owulacji?

Witam, współżyłem z żoną 10.12, czyli 6 dnia brania tabletek placebo leku Vibin, stosunek byl przerywany. Zona w poniedziałek zaczela nowe opakowanie o stałej porze, czyli 18, dostala biegunki, po ustaniu, czyli o 22 przyjęła kolejna tabletke z zapasowego blistra. Czy możliwe jest, że dojdzie do owulacji, a jeśli tak to czy pleminiki przeżyją w jej drogach rodnych do owulacji?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do zapłodnienia może dojść do 5 dni od momentu współżycia. Tyle czasu utrzymuje się żywotność plemników. W przypadku Pana żony nie jest możliwe, aby w ciągu 4 godzin doszło do owulacji.

Biegunka może osłabić działanie Vibin, jeśli pojawi się do 4 godzin po zażyciu tabletki. Po tym czasie nie ma wpływu.

L (anonim, 83.26.225.)
około 6 miesięcy temu

Dziękuję. A przez jaki czas po tamtym stosunku musimy myśleć o ryzyku zapłodnienia? Zona ma endometriozę czy biegunka wplywa na gorsze rezultaty w leczeniu jej vibinem?

Tak, jeśli po 3 godzinach wystąpiła biegunka, należy przyjąć tabletkę z zapasowego blistra drugi dzień z rzędu i znaleźć przyczynę biegunki.

L (anonim, 83.26.225.)
około 6 miesięcy temu

Dziękuję serdecznie za udzieloną odpowiedź. Proszę mi jeszcze powiedzieć co zrobić jesli zona dzis zazyla tabletke o 18 a po 3 godzinach od jej przyjęcia wystąpiła biegunka. Czy należy przyjąć druga tabletke z zapasowego blistra drugi dzień z rzędu?

Przypuśćmy, że tabletkę, po której żona miała miała biegunkę, potraktujemy jako nieprzyjętą. Żona powinna więc zażyć pigułkę o 18:00, a przyjęła ją o 22:00, czyli z 4-godzinnym opóźnieniem. Ryzyko wystąpienia owulacji w ciągu 4 godzin jest praktycznie zerowe.

Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety do 5 dni, jednak w Państwa przypadku, ciąża jest praktycznie niemożliwa.

L (anonim, 83.26.225.)
około 6 miesięcy temu

Pol godziny po przyjęciu leku

Żona lek przyjęła o 18:00, a biegunki dostała o której?