Ania (anonim, 212.87.242.)
około 7 miesięcy temu, Częstochowa

Który zamiennik leku Polsart 40 mg można dzielić?

Proszę o informacje, który zamiennik leku polsart 40 mogę kupić. Mam dawkowanie po pół tabletki rano i wieczorem, lek ten ma podziałkę na tabletkach. Niestety często jest problem z jego dostępnością, kiedyś zaproponowali mi w aptece zamiennik, niestety w domu okazało się że tabletki nie mają podziałki i na ulotce jest opis, że nie wolno ich dzielić. Pytałam w niektórych aptekach ale nikt nie wie czy tabletki są podzielne w innych zamiennikach ponieważ opakowania są zamknięte i nie mogą tam zajrzeć

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Spośród dostępnych leków zawierających telmisartan (składnik aktywny leku Polsart) w dawce 40 mg, tabletkę podzielną mają między innymi preparaty: Telmizek, Actelsar, Telmix, Tezeo:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/77799/telmizek-tabletki/apteki/w-czestochowie/?pvId=152773
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1979/actelsar-tabletki/apteki/w-czestochowie/?pvId=151932
https://www.gdziepolek.pl/produkty/77798/telmix-tabletki/apteki/w-czestochowie/?pvId=178244
https://www.gdziepolek.pl/produkty/78326/tezeo-tabletki/apteki/w-czestochowie/?pvId=189666

Polsart w dawce 40 mg posiada obecnie na stanie 18% aptek zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/63091/polsart-tabletki/apteki/w-czestochowie/?pvId=158120

Personel fachowy apteki pomimo zamknięcia opakowania bezpośredniego leku powinien umieć skorzystać z innych, ogólnodostępnych informacji o produktach leczniczych, aby udzielić Pani informacji o możliwości stosowania zamiennika zgodnie z zaleceniami lekarza - pół tabletki. Trudno mi wyjaśnić, dlaczego jako odpowiednik wydano Pani produkt, którego nie mogła Pani prawidłowo zażywać. Ponieważ nie wszystkie leki - nawet w analogicznej dawce oraz z tym samym składnikiem czynnym - mają identyczną formułę tabletki, w przypadku konieczności stosowania mniejszej ilości niż cała tabletka, zawsze należy się upewnić, czy wydawany lek posiada możliwość podziału.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow