Krzysztof (anonim, 31.60.101.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Jaka jest skuteczność suplementu diety SWANSON Cinnamon Gymnema Mulberry complex?

Mam pytanie o skuteczność swanson cinnamon gymnema mulberry , jak to wspomaga przy problemach z cukrem

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 8 miesięcy temu

Swanson Cinnamon Gymnema Mulberry complex to suplement diety przeznaczony do stosowania w celu wsparcia regulacji poziomu cukru we krwi. Według deklaracji producenta suplement korzystnie wpływa na przemianę materii, likwidując jej zaburzenia. Oparty o całkowicie naturalne składniki kompleks Swanson zawiera formułę regulującą poziom cukru we krwi, kompleksowo regulując gospodarkę węglowodanową organizmu.

Składnikami aktywnymi produktu są:
- Cynamon (Cinnamonum cassia) - kora,
- Gurmar (Gymnema Sylvestre) - liść,
- Morwa Biała (Morus Alba) - liść.

Cynamon - badania naukowe wskazują, że roślina charakteryzuje się korzystnym wpływem na poziom glukozy u pacjentów chorych na cukrzycę typu 2 i powinna stanowić ważny składnik diety tych osób. Badania kliniczne przeprowadzone w Pakistanie wskazują, że codzienne spożywanie cynamonu oddziałuje korzystnie, przyczyniając się do obniżenia poziomu glukozy, triglicerydów, frakcji LDL i całkowitego cholesterolu w surowicy krwi u chorych na cukrzycę typu 2. Takie efekty uzyskuje się po stosowaniu cynamonu w dawce ≥ 1,0 g na dobę.

Gurmar - liście rośliny są szeroko stosowane w leczeniu cukrzycy. Roślina pochodzi z południowych Indii. Hindusi nazwali ją “niszczycielem cukru”, jako że żucie liści powoduje utratę słodkiego smaku. W Indiach twierdzono, że gurmar jest niezwykle skuteczny w terapii cukrzycy typu 1 oraz w pewnych przypadkach cukrzycy typu 2.

Morwa biała - w badaniach morwa hamowała wzrost glikemii poprzez zmniejszenie wchłaniania węglowodanów, co wydaje się korzystne u chorych z zaburzeniami wchłaniania węglowodanów. Wydaje się więc, że morwa może być stosowana razem z dużym posiłkiem w celu zmniejszenia hiperglikemii poposiłkowej.

Reasumując istnieją doniesienia naukowe, że poszczególne składniki suplementu diety mają korzystny wpływ na obniżenie poziomu cukru. Producent zaleca stosowanie 1 kapsułki 30 minut przed dwoma największymi posiłkami w ciągu dnia.
Proszę jednak pamiętać, że jest to tylko suplement diety i nie powinien zastąpić odpowiedniego leczenia pod kontrolą diabetologa.

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-rozni-sie-cukrzyca-typu-1-od-cukrzycy-typu-2
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-cukrzyce