Pietrus72 (anonim, 31.60.109.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie leki Polsart Plus, Lacipil i Apo-Napro?

Witam ! Mam pytanie biorę tabletki Polsart Plus i Lacipil , kilka dni temu zaczęły mnie boleć miejsca w okolicach kręgów lędzwiowych . Lekarz przepisał Apo-napro 2x1 . Czy są interakcje z tymi lekami ? Bo z tego czytam to grupa NLPZ .

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pietrus72 (anonim, 31.60.109.)
około 6 miesięcy temu

Lekarz przepisał mi brać rano i wieczorem czyli 2x1 tabletce. Dokładnie jak będzie ustepowac ból to przerywam leczenie. Bo na razie w kręgach ledzwiowych czuję zmniejszenie bólu.Wcześniej robiłem zapobiegawczo czyli Voltaren Bengaea lub Saridon.

Jedna dawka co 12h oznacza, że należy przyjąć jedną tabletkę leku.
Jeśli zacznie Pan odczuwać negatywne skutki stosowania naproksenu, spadki ciśnienia lub ogólne złe samopoczucie - należy przerwać stosowanie leku i najlepiej skontaktować się z lekarzem.
Co do czasu trwania terapii - należy go stosować najkrócej jak to możliwe, to znaczy do ustąpienia objawów bólowych. Zatem - jeśli zauważy Pan poprawę, a dolegliwości zaczną ustępować - można przerwać przyjmowanie leku.

Pietrus72 (anonim, 31.60.109.)
około 6 miesięcy temu

Jeśli coś nie tak będzie...to przerywam dawkowanie. Polsart Plus biorę do godz. 7.00 -8.00 a Lacipil w godzinach 20-22 . Normatens koło 12.00 , więc Apo Napro rano to godz 8-9 i 19 . Pisze brać dawkę co 12 godzin. Nie powiedziała ile dawek brać. Może jak ustąpi ból w kręgach ledzwiowych?Bo to kręgi L1 L2 L3 . Na razie ciśnienie mam115/75 puls 62.

Słusznie, że zachowuje Pan odstęp czasowy pomiędzy stosowanymi lekami i monitoruje ciśnienie. Przy krótkotrwałym stosowaniu naproxenu i jednoczesnym zapewnieniu nawodnienia organizmu, istnieje niewiele ryzyko, że terapia negatywnie wpłynie na organizm.

Pietrus72 (anonim, 31.60.109.)
około 6 miesięcy temu

Polsart Plus biorę rano a Lacipil wieczorem . Po południu dodatek to Normatens. Więc Ano - Pro Muszę brać tw odstępie czasowym. Obserwuje organizm bo wziąłem na razie 2 tabletki.

Czy poinformował Pan lekarza o stosowanych lekach? Na jak długi czas zalecono Panu stosowanie środków przeciwbólowych?

Naproksen jest jednym z najbezpieczniejszych dla serca preparatów z grupy NLPZ, natomiast ogólnie - niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą zmniejszać działanie moczopędne i przeciwnadciśnieniowe diuretyków tiazydowych i antagonistów receptora angiotensyny II (preparat Polsat Plus). U pacjentów z niewydolnością nerek, zwłaszcza u osób starszych - połączenie NLZP z wyżej wymienionymi lekami na nadciśnienie może skutkować zaburzeniem czynności nerek, w tym przemijającą niewydolnością. Należy zatem zachować szczególną ostrożność podczas jednoczesnego podawania tych dwóch grup leków, dbać o nawodnienie organizmu oraz w miarę możliwości monitorować czynność nerek i ciśnienie krwi.
Ponadto należy pamietać, by leki z grupy NLZP przyjmować po spożyciu posiłku, nigdy na czczo, gdyż mogą uszkadzać błonę śluzową żołądka.

Jeśli ma pan wątpliwości czy stosować lek przeciwbólowy czy też nie - radziłabym raz jeszcze skonsultować się z lekarzem, albo rozważyć wdrożenie leczenia miejscowego poprzez żele/maści o działaniu przeciwzapalnym.