Jarx (anonim, 62.133.146.)
około 5 miesięcy temu, Brzostek

Czy można łączyć lek Teldipin z preparatami z sildenafilem?

Czy zażywając Teldipin 80mg +5mg można czasem stosować Maxon,Maxigra lub podobne specyfiki na poprawę erekcji.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

U większości pacjentów leczonych z powodu nadciśnienia preparaty z sildenafilem są skuteczne i dobrze tolerowane.

Nie wykazano interakcji pomiędzy składnikami leku Teldipin: amlodypiną (blokerem kanałów wapniowych) oraz telmisartanem (sartanem) a sildenafilem - substancją czynną preparatów Maxon i Maxigra Go.

W specyficznym badaniu interakcji u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, podczas jednoczesnego stosowania sildenafilu 100 mg (Maxon i Maxigra Go posiadają 25 mg) i amlodypiny stwierdzono dodatkowe obniżenie skurczowego ciśnienia tętniczego krwi, mierzonego w pozycji leżącej, o 8 mmHg. Dodatkowe obniżenie ciśnienia rozkurczowego (w pozycji leżącej) wynosiło 7 mmHg. Wartości dodatkowego obniżenia ciśnienia krwi były podobne do obserwowanych po podaniu zdrowym ochotnikom samego sildenafilu.

Pod warunkiem, że nadciśnienie jest odpowiednio kontrolowane za pomocą leków, nie są przekraczane zalecane dawki sildenafilu i nie występują u Pana inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego, takie jak: niestabilna choroba niedokrwienna serca, niekontrolowane i złośliwe nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, świeżo przebyty zawał mięśnia sercowego (okres do 2 tygodni), arytmie komorowe, ciężkie wady zastawkowe, kardiomiopatia czy niedawno przebyty udar mózgu, zastosowanie leków z sildenafilem z lekiem Teldipin nie jest przeciwwskazane.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie