Malwina3345 (anonim, 185.239.42.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Po jakim czasie od odstawienia czopków Proktosedon możemy starać się o dziecko?

Witam
Mam pytanie odnośnie czopkow proktosedon
Zmagam się z żylakami odbytu od lekarza proktologa po zabiegu paskowania hemoroidów zalecił jeszcze ich stosowanie dodam że chcemy starać się z mężem o drugie dziecko a w ulotce tego leku jest to nie wskazane . Ile trzeba odczekać po skończeniu kuracji tym lekiem żeby było to bezpieczne ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @maja:

Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy stosowaniu maści Proktosedon podczas szczepień oraz leczenia immunizacyjnego. W przypadku trwania kuracji maścią Proktosedon, zachęcam do wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym, który zapewni odpowiednie postępowanie przy szczepieniu przeciwko COVID-19:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64354/proktosedon-masc/ulotka/148354

maja (anonim, 178.235.117.)
około 10 dni temu

Czy stosowanie maści Proktosedon jest bezpieczne przy szczepieniu przeciw covid?

Tak, może Pani doraźnie zażyć ibuprofen przyjmując Proktosedon. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen) stosowane przewlekle wraz z lekiem Proktosedon mogą powodować wrzody żołądka i dwunastnicy, owrzodzenie lub krwawienie z przewodu pokarmowego.

Dana (anonim, 188.146.230.)
około 2 miesięcy temu

Czy biorąc proktosedon mogę zażyc ibuprofen?

Producent czopków Proktosedon nie podaje informacji, po jakim czasie można starać się o dziecko od momentu zaprzestania terapii lekiem. Wnioskować można, że najprawdopodobniej wtedy, kiedy substancje czynne preparatu całkowicie wydalą się z ustroju, czyli kilka dni po ostatniej dawce leku, jednak najlepiej ustalić ten fakt z ginekologiem, który ma wszystkie informacje dotyczące Pani zdrowia.