Iza (anonim, 37.248.163.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy zażywając:Orofar Max, Vicks Antigrip Max, Acti-Trin, Rutinoscorbin, Sinupret, astaksantyne, herbatę z miodem i malinami oraz syrop z czosnkiem miodem i cytryną zmniejszam skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Dionelle?

Czy będąc przeziębioną i stosując leki typu : Orofar Max,Vicks Antigrip Max, Acti Trin, Rutinoscorbin,sinupret i pomoczniczo astaksantyne,herbatę z miodem i malinami oraz syrop z czosnkiem miodem i cytryną zmniejszam skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Dionelle? Czy jeżeli w wcześniejszych miesiącach miałam tendencje do dostania wcześniejszego krwawienia z odstawienia ( np. W 2 opakowaniu krwawienie 7 dni przed planowym krwawieniem)to czy teraz będąc przeziebioną taka możliwość zostaje zwiększona!

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie łączymy ze sobą leków Vicks Antigrip Maxi i Acti-trin, o czym pisałam tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/29332/vicks-czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-vicks-antigrip-max-i-acti-trin

Na temat łączenia Rutinoscorbinu z antykoncepcją, odpowiadałam tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/27686/belara-ile-tabletek-leku-rutinoscorbin-moge-przyjac-aby-nie-zaburzyly-one-dzia

Orofar Max, Sinupret, Astaksantyna, herbata z miodem i malinami oraz syrop z czosnkiem, miodem i cytryną nie wpływają na skuteczność Dionelle.

Nie dostawała Pani wcześniejszego krwawienia z odstawienia, bowiem nie odstawiała Pani tabletek aktywnych, np. 7 dni wcześniej.

Plamienie, które u Pani wystąpiło, to tzw. plamienie śródcykliczne, które niekiedy zdarza się podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, głównie w pierwszych 6 miesiącach jej stosowania. Wynika ono z adaptacji organizmu do podawanej mu dawki hormonów i nie ma nic wspólnego z krwawieniem z odstawienia, które jest skutkiem spadku stężenia hormonów w organizmie po zaprzestaniu przyjmowania pigułek aktywnych.

Pełną listę środków, które mogą wpływać na skuteczność antykoncepcji, znajdzie Pani tutaj:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje